Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

 Офіційний туристичний сайт громади

     Туристичний сайт 

 

facebook youtube 
 GB1 640x480  amu

photo 2020 01 29 10 53 48      

 

  

Порядок отримання земельних ділянок у приватну власність

Законодавством передбачена можливість для громадян України набути права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель комунальної власності.

Згідно із законодавством громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із комунальної власності.

Важливо! Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм провадиться один раз по кожному виду використання.

Відповідно до земельного законодавства, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок із земель комунальної власності для  ведення особистого селянського господарства, для ведення садівництва, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), для індивідуального дачного будівництва, для будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання (заяву) до Борщівської міської ради, в якій зазначається цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. Крім того, до клопотання (заяви) додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти  здобутою в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Борщівська міська рада, як орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених  статтею 122 Земельного кодексу України, розглядає клопотання (заяву) у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути ЛИШЕ невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою, техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Звертаємо увагу жителів ОТГ, що погодження виділення земельних ділянок в населених пунктах Борщівської ОТГ (у селах громади) відбувається за умови погодження виділення землі старостами громади відповідного населеного пункту громади.

Крім того, усі проекти рішень щодо виділення земельних ділянок розглядає профільна депутатська комісія з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

Фонд соціального страхування України опікується понад 12 мільйонами працюючих українців.

Як отримати від ФССУ компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19?

 • ● У період карантину крім звичних виплат Фонд соціального страхування України надає допомогу за додатковими страховими випадками – зокрема, у разі ізоляції від COVID-19.
 • ● Право на отримання цієї виплати мають усі застраховані особи, тобто кожен працевлаштований.
 • ● Така допомога фінансується Фондом у разі самоізоляції під медичним наглядом або перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.
 • ● Виключною підставою для її нарахування є виданий у встановленому порядку лікарняний листок із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11».
 • ● Видача відповідних лікарняних на сьогодні врегульована, МОЗ України спільно із ФССУ проведено селекторну нараду з департаментами (управліннями) охорони здоров’я обласних (міських) держадміністрацій щодо оформлення таких документів.
 • ● Крім того, МОЗ рекомендувало закладам охорони здоров’я здійснити заміну попередньо виданих у зв’язку із самоізоляцією довідок на листки непрацездатності.
 • ● Строк видачі таких листків непрацездатності відповідно до діючих нормативно-правових актів і галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я складає 14 днів. Як і в загальних випадках, лікарняний спочатку видається на п’ять днів з наступним продовженням.
 • ● Щоб отримати від Фонду допомогу, необхідно передати отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11» своєму роботодавцю.
 • ● У свою чергу роботодавець на підставі отриманого від працівника лікарняного листка оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передає її до Фонду на фінансування. Зробити це можна дистанційно. Докладніше про прийом заяв-розрахунків у період карантину: https://t.me/socialfund/322.
 • ● Розмір допомоги від Фонду за такими лікарняними листками складає 50% середньої заробітної плати та не залежить від тривалості страхового стажу працівника. ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.
 • ● Однак, для медичних працівників компенсація втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 здійснюється Фондом у розмірі 100% середнього доходу і також не залежить від тривалості страхового стажу.
 • ● Після того, як роботодавець передасть заяву-розрахунок до Фонду, слідкувати за станом фінансування можна на телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund. Як дізнатись дату виплати свого лікарняного: https://t.me/socialfund/348.

1 червня 2020 року відбулося позачергове засідання виконавчого комітету, у роботі якого взяли участь 21 член виконкому.

На початку роботи члени виконкому внесли доповнення до порядку денного та включили до розгляду питання «Про розгляд депутатського звернення Гриньківа В.В та звернення М’ялковської О.Я щодо демонтажу самовільно влаштованої огорожі по вул. Г.Мазепи в м.Борщеві », пізніше розпочали розгляд питань. За результатами обговорення прийнято рішення стосовно питань:

 1. Про схвалення звіту про виконання міського бюджету за І-ий квартал 2020 року.
 2. Про схвалення звіту про витрачання коштів резервного фонду міського бюджету за І-ий квартал 2020 року.
 3. Про схвалення проекту змін до міського бюджету на 2020 року.
 4. Про затвердження переліку та вартості платних послуг комунальним підприємством "Борщівська ЖЕД № 1".
 5. Про схвалення проєкту рішення міської ради "Про передачу товарно-матеріальних цінностей для комплектації сміттєвих ящиків".
 6. Про визнання таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету Борщівської міської ради від 24.05.2017 №135.
 7. Про присвоєння поштової адреси нежитловому приміщенню по вул. Базарна в м. Борщеві.
 8. Про проєкт змін до Цільової комплексної програми захисту населення і території Борщівської об’єднаної територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки.
 9. Про затвердження розпорядження міського голови від 25 травня 2020 р. № 143.
 10. Про затвердження розпорядження міського голови від 25 травня 2020 р. № 144 "Про використання матеріального резерву".
 11. Про розгляд заяви ФОП Осадчук О.Я.
 12. «Про розгляд депутатського звернення Гриньківа В.В та звернення М’ялковської О.Я щодо демонтажу самовільно влаштованої огорожі по вул. Г.Мазепи в м.Борщеві ».

Не набрало необхідної кількості голосів для схвалення питання «Про надання дозволу жителям багатоквартирних житлових будинків № 42,44,46 по вул. Шевченка в м. Борщеві на встановлення шлагбауму».

З усіма прийнятими рішеннями можна ознайомитись на офіційному веб - сайті міської ради у рубриці «Розпорядчі документи».

 

 

10 червня 2020 року о 10 годині відбудеться сорок восьма сесія міської ради сьомого скликання в актовому залі Борщівської школи мистецтв.
 
 
 
 
 
 
 
 

Весняний призов у 2020 році повинен був розпочатися 1 квітня. Однак через пандемію коронавірусу його перенесли на травень. Відповідний указ ще у січні 2020 року підписав Президент України Володимир Зеленський. У відповідності Указу Президента №103/2020 від 23.03.2020 року терміни призову на строкову службу до Збройних Сил України змінені i триватимуть до кінця липня.
Юнаки, які не мають вищої освіти будуть служити протягом 18 місяців, а для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра — 12 місяців.
У Міністерстві оборони України зазначають, що військовослужбовців-строковиків до виконання бойових завдань у районі проведення OOC не залучають.
Призовний вік в Україні у 2020 році встановлено — це чоловіки 18-27 років. Чоловіки віком 20-27 років, які визнані придатними до стройової підготовки i не мають підстав для відстрочки a6o звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України.
Відтермінування від призову 18-річним передбачено в українському законодавстві. Ane якщо призовники цієї вікової категорії матимуть бажання пройти військову службу, то ïx приймуть до лав Збройних сил Україні та інших військових формувань. У Міністерстві оборони наголосили, що це відбуватиметься лише за їхньою письмовою згодою.
На виконання розпорядження військового комісара Борщівського районного військового комісаріату за №2/948 від 25.05.2020 року сектором оборонної роботи, військового обліку призовників і військовозобов’язаних виконавчого комітету Борщівської міської ради Тернопільської області, проведено звірку та уточнення списків призовників, які перебувають на військовому обліку та з 1 червня 2020 року розпочато заходи по оповіщенню військовозобов’язаних призовного віку, щодо строкової служби 2020 року.