Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

 Офіційний туристичний сайт громади

     Туристичний сайт 

 

facebook youtube 
 GB1 640x480  amu

photo 2020 01 29 10 53 48      

 

  

Відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Борщівської міської ради.
Під час засідання розглянуто питання « Про стан епідемічної ситуації спричиненої гострою респіраторною хворобою СОУГО-19 та послаблення протиепідемічних заходів на території Борщівської міської об’єднаної територіальної громади, що визначені постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 03 червня 2020 р. № 435 та запроваджені рішеннями регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській обласній державній адміністрації».
Заслухавши доповідачів, а саме завідувача Борщівського міжрайонного відділу ДУ «Тернопільський обласний центр МОЗ України» Катерину Никорчук щодо стану і заходів із забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення об’єднаної територіальної громади та головного спеціаліста відділу юридичного забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту міської ради Олега Соколовського щодо рекомендації Уряду щодо послаблення карантинних обмежень, комісія вирішила з 05.06.2020коронавірус послаблення карантину

 

Моніторинговий центр Київської МДА з протидії COVID-19 запустив в дію Віртуальну платформу емоційної підтримки, де кожен українець має можливість безкоштовно отримати емоційну підтримку, психологічну допомогу та онлайн навчання під час карантину, щоб розвинути вміння самому керувати власними емоціями, почуттями та заряджати позитивним настроєм близьких Вам людей.

Індивідуальні консультації надають сертифіковані психологи та тренери-практики з емоційного інтелекту Освітнього хабу міста Києва.

З допомогою ВПЕП можна зберегти й зміцнити позитивний емоційний та психологічний стан людей протягом всього часу дії карантину, а також навчатись онлайн м’яким навичкам (soft skills), які потрібні кожному, незважаючи на вік та професію.

Відвідати Платформу можна перейшовши за посиланням https://moncenter.eduhub.in.ua/

Фонд соціального страхування України опікується понад 12 мільйонами працюючих українців.

Як отримати від ФССУ компенсацію втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19?

 • ● У період карантину крім звичних виплат Фонд соціального страхування України надає допомогу за додатковими страховими випадками – зокрема, у разі ізоляції від COVID-19.
 • ● Право на отримання цієї виплати мають усі застраховані особи, тобто кожен працевлаштований.
 • ● Така допомога фінансується Фондом у разі самоізоляції під медичним наглядом або перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій.
 • ● Виключною підставою для її нарахування є виданий у встановленому порядку лікарняний листок із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11».
 • ● Видача відповідних лікарняних на сьогодні врегульована, МОЗ України спільно із ФССУ проведено селекторну нараду з департаментами (управліннями) охорони здоров’я обласних (міських) держадміністрацій щодо оформлення таких документів.
 • ● Крім того, МОЗ рекомендувало закладам охорони здоров’я здійснити заміну попередньо виданих у зв’язку із самоізоляцією довідок на листки непрацездатності.
 • ● Строк видачі таких листків непрацездатності відповідно до діючих нормативно-правових актів і галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я складає 14 днів. Як і в загальних випадках, лікарняний спочатку видається на п’ять днів з наступним продовженням.
 • ● Щоб отримати від Фонду допомогу, необхідно передати отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11» своєму роботодавцю.
 • ● У свою чергу роботодавець на підставі отриманого від працівника лікарняного листка оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передає її до Фонду на фінансування. Зробити це можна дистанційно. Докладніше про прийом заяв-розрахунків у період карантину: https://t.me/socialfund/322.
 • ● Розмір допомоги від Фонду за такими лікарняними листками складає 50% середньої заробітної плати та не залежить від тривалості страхового стажу працівника. ФССУ здійснює фінансування, починаючи з шостого дня, перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.
 • ● Однак, для медичних працівників компенсація втраченого заробітку за час ізоляції від COVID-19 здійснюється Фондом у розмірі 100% середнього доходу і також не залежить від тривалості страхового стажу.
 • ● Після того, як роботодавець передасть заяву-розрахунок до Фонду, слідкувати за станом фінансування можна на телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund. Як дізнатись дату виплати свого лікарняного: https://t.me/socialfund/348.

Порядок отримання земельних ділянок у приватну власність

Законодавством передбачена можливість для громадян України набути права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель комунальної власності.

Згідно із законодавством громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із комунальної власності.

Важливо! Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм провадиться один раз по кожному виду використання.

Відповідно до земельного законодавства, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок із земель комунальної власності для  ведення особистого селянського господарства, для ведення садівництва, для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), для індивідуального дачного будівництва, для будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання (заяву) до Борщівської міської ради, в якій зазначається цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. Крім того, до клопотання (заяви) додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти  здобутою в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Борщівська міська рада, як орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених  статтею 122 Земельного кодексу України, розглядає клопотання (заяву) у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути ЛИШЕ невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою, техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Звертаємо увагу жителів ОТГ, що погодження виділення земельних ділянок в населених пунктах Борщівської ОТГ (у селах громади) відбувається за умови погодження виділення землі старостами громади відповідного населеного пункту громади.

Крім того, усі проекти рішень щодо виділення земельних ділянок розглядає профільна депутатська комісія з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.

 

10 червня 2020 року о 10 годині відбудеться сорок восьма сесія міської ради сьомого скликання в актовому залі Борщівської школи мистецтв.