Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

logo petition

diia logo

 Офіційний туристичний сайт громади

     Туристичний сайт 

 

facebook youtube 
 GB1 640x480  amu

 Без назви 2

 

 

            

Центральна виборча комісія дозволила виборцям без зареєстрованого місця проживання брати участь на виборах усіх рівнів.

Відтак, виборці, які не мають зареєстрованого місця проживання, можуть визначити свою виборчу адресу за місцем свого фактичного проживання за погодженням з відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Борщівської РДА (далі — Відділ).

Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, затверджено постановою Центральної виборчої комісії від 11.06.2020 № 103.

Для цього такому виборцю необхідно звернутися до відділу за місцем свого фактичного проживання із заявою:

– щодо включення до Державного реєстру виборців (далі-Реєстр) – у разі якщо виборець міста, якому виповнилося 18 років, виявив, що його не включено до Реєстру;

– щодо зміни виборчої адреси – у разі, якщо запис про виборця міститься у Реєстрі, але він вибув із зареєстрованого місця проживання.

Таку заяву можна подати як у паперовій, так  і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить скористатися цією процедурою особам з інвалідністю. Заява в електронній формі подається із застосуванням кваліфікованого електронного підпису виборця.

Заява буде визнана обґрунтованою, якщо до неї додано копію одного з документів, що підтверджують фактичне проживання виборця за вказаною ним адресою. 

До заяви виборець повинен додати:

а)  копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорта громадянина України у вигляді книжечки або ID картки, або тимчасового посвідчення громадянина України (для тих, хто нещодавно набув громадянство України);
б) копію документа, що обґрунтовує визначення виборчої адреси.

Документами, що обґрунтовують визначення виборчої адреси, можуть бути:

Договір найму (оренди) житла;
Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
Документ, що засвідчує здійснення виборцем догляду за особою;
Документ, що засвідчує здійснення підприємницької діяльності;
Документ, що підтверджує право власності на житло;
Документ, що підтверджує право користування житлом;
Документ, що засвідчує шлюб або родинні зв’язки.

Строки розгляду заяви: 

Заява виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, розглядається органом ведення Реєстру не пізніше п’ятнадцяти днів від дня її отримання.

Обмеження: 

Виборець без зареєстрованого місця проживання, який визначив свою виборчу адресу відповідно до цього порядку, зможе змінити виборчу адресу не раніше ніж через 180 днів після цього.  Звертаємо увагу, що оскільки місцеві вибори вже зовсім скоро, то подати заяву про зміну або визначення виборчої адреси можна не пізніше 9 вересня.

Форма заяви виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, щодо включення до Реєстру або зміни виборчої адреси, яка встановлена постановою Центральної виборчої комісії від 2 червня 2020 року № 96.

Таким чином, з 1 липня 2020 року відсутність у громадянина України зареєстрованого місця проживання не перешкоджатиме його участі у голосуванні під час проведення загальнодержавних та місцевих виборів.

Нагадуємо, що Відділ знаходиться за адресою: м.Борщів, вул.Шевченка,20а (1 поверх).