Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

20.03.2020 відбулось позачергове засідання сесії міської ради, у роботі якого взяли участь 17 депутатів та міський голова.
На порядок денний сесії виносилось ряд бюджетних питань, зокрема :
1. Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 2019 рік.
2. Про затвердження звіту про витрачання коштів резервного фонду міського бюджету за 2019 рік.
3. Про внесення змін до міського бюджету на 2020 рік.
4. Про передачу коштів іншої субвенції з місцевого бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту.
На початку роботи депутати внесли зміни до порядку денного, а саме  питання «Про тимчасове звільнення від орендної плати суб’єктів господарювання на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)».
Начальник фінансового відділу міської ради Тетяна Мельник інформувала, що усі бюджетні питання попередньо схвалені на засіданні виконавчого комітету міської ради та розглянуті на профільній депутатській комісії.
 Голова бюджетної комісії Володимир Дуплавий 
 повідомив, що комісією погоджено питання «Про внесення змін до міського бюджету на 2020 рік». Також розглянуто звернення представників КНП «Борщівська районна лікарня», про виділення коштів для співфінансування на придбання апарату УЗД. Вартість обладнання - 800,0 тис.грн.,    400 тис.грн. з яких  має намір виділити профільна бюджетна комісія депутатів райради і  ще 400,0 тис.грн, є прохання профінансувати з міського бюджету .
Володимир Дуплавий зазначив, що комісією колегіально прийнято рішення погодити направлення коштів у сумі 400,0 тис. грн. на співфінансування  придбання апарату УЗД для потреб Борщівської районної лікарні. При цьому,за словами депутата, враховано складну ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції на території України та думки відповідних спеціалістів, які клопотали щодо його вирішення. Також підкреслив, що якщо  пандемія набуватиме поширення і на території громади, то виникне необхідність вживати заходів щодо перегляду міського бюджету на 2020 рік. Разом з тим зазначив, що решта питань порядку денного депутатами на засіданні комісії підтримана в повному обсязі. Міський голова Іван Кобилянський подякував членам виконавчого комітету міської ради за підтримане рішення про  фінансування заходів щодо запобігання поширенню коронавіросної інфекції. Зазначив, що міська рада завжди сприяла зміцненню матеріально-технічної бази лікарні. Так, уже в 2020 році  виділено кошти у сумі 2 млн. 400тис.грн. Разом з тим зауважив, що вважає недоцільним здійснення розподілу вільних залишків міського бюджету у сумі 458,8 тис. грн., адже це є саме той резерв, який необхідно мати громаді для запобігання непередбачуваних подій та надзвичайних ситуацій. В першу чергу-це дезінфекція доріг, тротуарів, зупинок громадського транспорту, дитячих та спортивних майданчиків, лавок, під’їздів багатоквартирних будинків. Забезпечення засобами індивідуального захисту працівників комунальних установ, які здійснюють обслуговування населення, придбання дезінфекційних засобів та обладнання до них.
Міський голова зауважив, що надзвичайні обставини, в яких зараз усі перебуваємо, потребують, як ніколи, об’єднання і згуртованості, щоб вистояти перед викликами. Тому неприпустимо, що окремі члени виконкому, які водночас є депутатами районної  ради, є непослідовними  у відстоюванні інтересів громади.
Наболілим питанням для міста Борщева, котре не вирішується вже десятки років, є будівництво очисних споруд. Два роки тому виготовлено проектно-кошторисну документацію. Два роки не пропускають проект через ДФРР. З даного питання міська рада провела перемовини з народним депутатом України Володимиром Гевком, який обіцяв знайти шляхи фінансування проєкту із будівництва очисних споруд для міста Борщева за державні кошти. Однак, на цей час необхідно 40 тис.грн, щоб. здійснити перерахунок кошторису. Бюджетна комісія і частина депутатів знехтувала даним питанням, тому саме на них лягає відповідальність за неможливість подання проєкту на ДФРР і втрату для громади майже 20 млн. грн.
Іван Кобилянський повідомив, що міська рада виступає з ініціативою збору коштів для потреб медичної галузі і пропонує перерахувати 10% своєї заробітної плати усім охочим на благодійний фонд для потреб районної медицини.
 Депутат Роман Сельський  підкреслив, що міська рада має зустрітись із фермерами, підприємцями та представниками бізнесу щодо благочинного збору коштів для потреб медичної галузі, в тому числі придбання рентген апарату.
Свою позицію висловив депутат Микола Саламаха, який повідомив, що станом на сьогодні  у  місті, окрім наявного УЗД апарату на балансі лікарні є ряд такого обладнання і в приватних структурах, а медичні працівники мають звертатись до органів влади з раціональними пропозиціями щодо закупівлі обладнання, яке на сьогодні є вкрай актуальним.
 Головний лікар КНП «Борщівська районна лікарня» Віктор Гладкий  подякував міській та районній раді за надану допомогу із поповнення матеріально-технічної бази медичної установи.  Інформував про проведені заходи:  виділення приміщення для можливого лікування хворих на коронавірус, придбання обладнання та інвентарю, засобів індивідуального захисту для медичних працівників, облаштування вентиляційної системи у ряді приміщень лікарні. Разом з тим повідомив про потребу у придбані апарату УЗД для потреб медичної установи.
 Депутат міської ради Уляна Пасічник  зазначила, що схвалює позицію представників медичної галузі району, оскільки їхня ініціативність спрямована на реальне вжиття заходів із запобігання поширення коронавірусної інфекції на території району. А пропозицію про акумулювання коштів в міському бюджеті та проведення їхнього розподілу при гострій потребі вважає не доцільною. Наголосила, що необхідно брати приклад зі світової практики, адже дана хвороба поширюється швидкими темпами, а тому для потреб лікарів необхідно передати резерв коштів, котрі вони зможуть використати у будь-який час при потребі.
Депутат Микола Бачик запропонував залишити акумульовані кошти в міському бюджеті, оскільки, окрім коронавірусу,  у міській раді ще є багато проблем. Ми повинні підтримати медичну галузь, але на даний час маємо можливість фінансувати лише актуальні видатки, наприклад засоби індивідуального захисту.
Оскільки після обговорення стало зрозуміло, що питання про внесення змін до бюджету на 2020 рік є дискусійним, міським головою внесено пропозицію голосувати кожну позицію окремо.
Отже, за результатами голосування рішення в цілому кошти з міського бюджету виділені для виготовлення (інвентарної справи) технічного паспорта Висічанського НВК «ЗНЗ – І - ст. –ДНЗ» - 13,0 тис. грн., КНП «ЦПМСД» Борщівської районної ради для придбання засобів захисту від коронавірусу та дезінфекційних засобів – 60,0 тис.грн., КНП «Борщівська районна лікарня» для придбання засобів захисту від коронавірусу та дезінфекційних засобів – 260,0 тис.грн., КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради для закупівлі засобів індивідуального захисту працівників бригад Борщівської підстанції – 30,0 тис.грн., Борщівському відділенню поліції на патрулювання та інші заходи з боротьби із поширенням коронавірусу під час карантину – 20,0 тис.грн., Корегування проєкту та експертиза по капітальному ремонту даху Висічанського НВК «ЗНЗ – І ст. –ДНЗ» 10,0 тис.грн. Решту питань порядку денного також затверджено, з поіменним голосуванням депутатів можна ознайомитись на офіційному Веб-сайті міської ради.