Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

 Офіційний туристичний сайт громади

     Туристичний сайт 

 

facebook youtube 
 GB1 640x480  amu

photo 2020 01 29 10 53 48      

 

  

Борщівське відділення Чортківського відділу поліції звертається до суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» — далі Закон).
Також, цією статтею визначено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який їх купує, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.
У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.
Однак це, на жаль, не стимулює деяких суб’єктів господарювання міста на дотримання зазначених норм законодавства. Не лякають їх навіть фінансові санкції, які є чималими.
Відповідальність за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років передбачена Законом та Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Так, згідно зі статтями 15, 17 Закону до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу або анулювання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Відповідно ч. 2 статті 156 КпАП до працівника підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування застосовується штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Нещодавно працівниками Борщівського ВП Чортківського ВП ГУНП у Тернопільській області під час перевірки торгівельних закладів на предмет дотримання правил торгівлі підакцизними товарами виявлено 1 факт продажу тютюнових виробів. На продавця складено адміністративний протокол за ознаками адміністративного правопорушення.
Тому, шановні підприємці Борщівської громади, звертаємося до Вас з проханням неухильно дотримуватись норм чинного законодавства та не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, а також тютюнові вироби неповнолітнім!
Працівники поліції закликають громадян, які стали свідками продажу чи купівлі неповнолітніми цигарок або алкоголю, зупинити продавця, і дитину, а також повідомити про такий факт в правоохоронні органи для вжиття жорстких заходів реагування.

Відповідно до пункту 7 Постанови Кабінету міністрів України від від 7 лютого 2018 р. № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції» передбачена дотація за бджолосім’ї, яка надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації ставить 60000 гривень одному отримувачу. Для отримання дотації жителям Борщівської ОТГ, які є власниками бджолосімей, необхідно подати в міську раду наступні документи:
копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
копію рішення про державну реєстрацію потужності;
копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку ;
копію паспорта громадянина України (фізичні особи);
копію реєстраційного номера облікової картки платника податків
довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів, яка видається на основі заяви про реєстрацію пасіки. Для отримання дотації за бджолосім’ї, власникам пасік зареєстрованих на території Борщівської ОТГ необхідно до 15 вересня 2020 року подати необхідний пакет документів у відділ економічного розвитку, інвестиційної діяльності та соціального захисту міської ради (м. Борщів, вул. Верхратського, 3, ІІ поверх).

Продовжуються ремонтні роботи приміщень внутрішніх вбиралень Борщівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 - гімназія ім. Р.Андріяшика. Цей заклад освіти є одним із найбільших на території Борщівської ОТГ, тут навчається понад 500 учнів.
В рамках проведення цього капітального ремонту, окрім коштів міського бюджету, залучені кошти міжнародного Благодійного Фонду «Світ дітей» через донорську підтримку Канадської міжнародної організації «Челіс».
На даний час підрядною організацією здійснено демонтаж старої сантехніки і керамічної плитки, стіни та підлогу підготовлено до вирівнювання (штукатурка та стяжка).

Систематизація пішохідного руху не менш важлива, ніж організація руху транспортного. Пішохід – той самий учасник трафіку і, при цьому, – набагато уразливіший. Неякісна розмітка пішохідного переходу може призвести до травматичних ситуацій і навіть трагічних наслідків. Тому важливо, щоб вона розташовувалася на помітному місці, була доступна для пішоходів і розмічена якісними матеріалами, які легко розгледіти в будь-яку погоду і час.
Для організації безпечного дорожнього руху, працівниками Борщівської ЖЕД №1 проводяться роботи із відновлення розміток пішохідних переходів міста Борщева.

Світлина від Борщівська міська рада.
Відповідно до розпорядження міського голови від 31 липня 2020 року №210 «Про організацію виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на території Борщівської міської об’єднаної територіальної громади УСТАНОВЛЕНО з  1 серпня до 31 серпня 2020 року карантин, продовживши дію карантину, встановленого постановами Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” та від 20 травня 2020 р. № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.
Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або адміністративно-територіальній одиниці за результатом оцінки епідемічних показників рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначається та встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 (далі — рівень епідемічної небезпеки). Рішення про рівень епідемічної небезпеки розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://covid19.gov.ua).