Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

21.02.2020 року в актовому залі Борщівської школи мистецтв відбувся традиційний публічний звіт міського голови Івана Кобилянського за 2019 рік. Уже третій рік поспіль очільник громади звітує про проведену роботу міської ради та її виконавчих органів на відкриті зустрічі з мешканцями ОТГ. Разом з тим, варто зазначити, що уже другий рік, як за ініціативою міського голови аналогічні зустрічі проведено з мешканцями кожного з населених пунктів громади.
За допомогою мультимедійного проєктора було представлено фотозвіт з реалізації проектів та переглянуто промо-ролик про Борщівську ОТГ.
У своїй доповіді міський голова зупинився на актуальних питаннях виконання та витрачання міського бюджету, зокрема, зазначено, що загальний обсяг бюджету міської громади становить 124983,1 тис. грн., упродовж 2019 року проведено видатків загального і спеціального фондів на суму 122114,5 тис.грн.
Акцентовано увагу на соціально-економічному розвитку громади, а саме йшлося про співпрацю з міжнародними партнерами та грантовими організаціями. В рамках партнерства у 2019 році реалізовано проект із встановлення дитячих ігрових майданчиків в с. Верхняківці, с. Висічка, с. Королівка, с. Слобідка-Мушкатівська, с. Пищатинці та с. Стрілківці, на що використано кошти в сумі 552,4 тис. грн. з яких 212,2 тис. грн. з міського бюджету.
На завершальній стадії реалізації перебуває молодіжний проект «Будівництво «SKATE - парку» в м. Борщеві» на загальну суму 355,6 тис. грн. Орієнтовний термін доставки та встановлення обладнання в громаду – квітень 2020 року.
З метою розвитку туристичної привабливості нашого краю міською радою подано заявку на проект «Облаштування кемпінгу на території Оптимістичної поляни». Ним передбачено створення громадського простору площею 3,5 га., з розміщенням ряду локацій для туристів, гостей та жителів громади різних вікових груп. Також спільно із консультантами розпочато розроблення ландшафтного дизайну території центральної площі м. Борщева майдан Незалежності.
На стадії завершального погодження перебуває проект щодо покращення комунальних послуг - «Підвищення якості доріг місцевого значення та безпеки на дорогах», в рамках якого заплановано придбання спецтехніки (автогрейдера) для комунального підприємства вартістю понад 2500,0 тис. грн.
Розроблений амбіційний проект «Переробка пластикових відходів на полімерні матеріали» в рамках міжмуніципального співробітництва громад Борщівської міської та Скала-Подільської і Заводської селищних ОТГ. Запланована сума залучених коштів на реалізацію проекту складатиме 5500,0 тис. грн. гранту, а також передбачено виділення коштів із фінансування заходів екологічного фонду ОДА для закупівлі додаткової лінії для виготовлення готової полімерної продукції з пластикових відходів в сумі 150 тис.дол. США.
Розпочато участь у соціальному проекті «Надання соціальних послуг в громаді» згідно угоди про грант «Японського фонду соціального розвитку через Міжнародний банк реконструкції та розвитку» , даний проект дасть змогу створити на базі приміщення садочку «Дзвіночок» відділення соціальної реабілітації для дітей та молодді з інвалідністю. Сума гранту 140,0 тис. доларів.
Співпраця з благодійним фондом «СВІТ ДІТЕЙ» через донорську підтримку Канадської міжнародної благодійної організації «Челіс» (представники програми Любов Цицик та Любов Дудук) на соціальні проекти на суму близько 650,0 тис.грн.
Реалізацію проєктів житлово-комунального господарства, серед яких проведення ремонту доріг (на суму понад 3506,0 тис.грн.), капітальні та поточні ремонти об’єктів комунальної власності на суму понад 5843,0 тис.грн., облаштування вуличного освітлення та оплату енергоносіїв за нього (36,4 тис. грн. та 752,8 тис. грн. відповідно), вивозу ТПВ з населених пунктів громади, придбання спецтехніки для потреб комунальних підприємств. У 2019 році придбано трактор та навісне обладнання DONGFEN 404 D ( напівпричіп, обладнання для розкидання піщано-соляної суміші, щітки, лопати, буру земляного, косарки роторної) на суму – 627,0 тис.грн.
Вагому увагу у своїй доповіді Іван Кобилянський приділив розвитку освітньої галузі громади, адже ця галузь є однією з найбільш затратних в загальному комплексі витрат міського бюджету, загальні видатки становлять 69698,0 тис. грн. Відзначив досягнення й наших педагогів та учнів.
Розвиток галузі культури також є в пріоритеті ОТГ, в доповіді перелічено усі ремонтні роботи в закладах культури та загальний обсяг їх фінансування, також йшлося і про витрати на програму культурно – мистецьких заходів громади.
Значну увагу приділено розвитку спорту, молодіжній політиці, оздоровленню та розвитку дітей. Зокрема, зазначено, що фінансове утримання позашкільних закладів в громаді сягає близько 10 млн. грн. також значні суми направлені на розвиток футболу, волейболу, шахів та утримання ДЮСШ.
Оскільки, на сьогодні, не лише в межах громади, а і на рівні держави є актуальним питання земельних ресурсів, міським головою проведено детальну аналітику щодо використання земель комунальної власності, їх розподілу та виділення громадянам ОТГ, в тому числі учасникам АТО. Крім того, проведено аналітику щодо стану надходження коштів за надання земельних ділянок у користування та продажу землі через аукціони.
В рамках виконання повноважень у соціальному захисті населення проінформовано, що загальна сума видатків з міського бюджету на соціальні питання становила 303,7 тис. грн. В даному напрямку працювала комісія міської ради з надання матеріальної допомоги, а також виділялися кошти з депутатського фонду. Крім цього, у 2019 році жителю громади Остафійчуку Володимиру, який має статус дитини позбавленої батьківського піклування коштом державного бюджету надана грошова компенсація у сумі - 340,0 тис.грн. для придбання житла.
Під час розгляду питань щодо оборонної роботи, забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та цивільного захисту міським головою проінформовано присутніх про заходи, які вживались міською радою щодо реалізації повноважень із призову громадян України на строкову військову службу до Збройних Сил України. Зокрема, з міського бюджету забезпечено виплату одноразової матеріальної допомоги 16 – ти сім’ям військовослужбовців, які прийняті на військову службу за контрактом до Збройних Сил України у 2019 році на суму 145,0 тис. грн. Планові завдання по контракту виконані на 140 % , що становить 26 осіб.
У 2019 році забезпечено захист законних прав Борщівської міської ради об’єднаної територіальної громади в цивільних, адміністративних, господарських судах.
В ході розслідування кримінального провадження, відкритого за зверненням Борщівського міського голови, до бюджету Борщівської ОТГ повернуто збитки в сумі 733,6 тис.грн., які використані для потреб жителів громади. Проводилась робота із запобігання корупції відповідно до законів України. Підготовлено 12 претензій щодо неналежного виконання укладених договорів на загальну суму 225,7 тис.грн.Затверджено програму захисту населення і території Борщівської об’єднаної територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, яку профінансовано в розмірі сумі 150,0 тис. грн. Проведено великий обсяг робіт щодо забезпечення протипожежного захисту закладів освіти та культури ОТГ.
Наприкінці доповіді Іван Кобилянський зупинився і на пріоритетних напрямках, які реалізовувались міською радою впродовж 2019 року, а саме:
1. зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів;
2. утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури громади;
3. співфінансування інвестиційних проєктів;
4. оновлення матеріально-технічної бази комунальних підприємств громади;
5. проведення заходів із системи енергоощадження в закладах соціальної та комунальної галузей;
6. продовження проведення міжнародної співпраці з містами побратимами.
Також окреслив напрямки над якими уже у 2020 році працюватиме Борщівська ОТГ, а саме:
проєктування території в с. Верхняківці площею 7,8 га ;
проєктування кемпінгу (будівництво туристично-відпочинкового комплексу з кемпінгом та закладами торгівлі) в с.Королівка;
проведення капітального ремонту пішохідної зони пров. Садовий в м. Борщів - 350,0 тис. грн.;
- проведення капітального ремонту даху водонапірної башти в парку – 399,4 тис.грн.;
- капітальний ремонт даху Висічанського НВК «ЗНЗ І ст. – ДНЗ» по вул. Шевченка, 1 в с. Висічка;
- продовження проведення ремонту дорожнього покриття на 2020 рік закладені кошти у сумі – 1900,0 тис.грн;
- капітальний ремонт приміщення (санвузла) Борщівського ДНЗ «Дзвіночок» - 125,0 тис.грн.;
- капітальний ремонт приміщень (санвузла) Борщівського ДНЗ «Кристалик» по вул. Л.Курбаса, 9 – 75,0 тис.грн.;
- капітальний ремонт приміщень актового залу Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 по вул. Шевченка,10, - 300,0 тис.грн.;
- виготовлення проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт даху Стрілковецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. - ДНЗ» по вул. Шкільна, 2 - 60,0 тис. грн.;
- капітальний ремонт системи опалення Стрілковецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. - ДНЗ» по вул. Шкільна, 2 - 75,0 тис. грн.;
- капітальний ремонт харчоблоку шкільної їдальні Королівської ЗОШ І-ІІ ступенів по вул. Шевченка,10, с. Королівка - 200,0 тис. грн.;
- капітальний ремонт харчоблоку шкільної їдальні Мушкатівської ЗОШ І-ІІ ступенів, по вул. С. Стрільців, 3, с. Слобідка-Мушкатівська - 290,0 тис. грн.;
- капітальний ремонт даху Верхняківського НВК «ЗНЗ І ст. - ДНЗ» по вул. Космонавтів,6 с. Верхняківці – 550,0 тис. грн.;
- капітальний ремонт даху буд.№1 вул. Л.Курбаса - 500,0 тис. грн.
- придбання пристрою для пошуку комунікацій та проривів в мережі для потреб ДП «Техніка» - 170,0 тис. грн.;
- проведення капітального ремонту водопроводу на вул. Залізнична в м. Борщів - 450,0 тис. грн.;
- придбання дитячих майданчиків в селах Цигани, Мушкатівка - 160,0 тис. грн.;
- капітальний ремонт ділянки тротуару по вул. Б.Хмельницького в м. Борщів - 720,0 тис. грн.;
- капітальний ремонт зовнішнього освітлення по вул. Промислова-Федьковича- 354,0 тис. грн.;
- громадський бюджет – 565,7 тис. грн.;
- виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів – 300,0 тис. грн.;
- виготовлення проекту «Будівництво очисних споруд каналізації продуктивністю 100 м.куб. в м. Борщів, вул. Л.Курбаса – 200,0 тис. грн.;
- розроблення схем планування та забудови територій «Генеральний план міста Борщева» - 150,0 тис. грн.;
- капітальний ремонт дороги по вул. С.Петлюри - 1652,8 тис. грн.
- капітальний ремонт приміщення «Народного дому».
Після завершення доповіді Іван Кобилянський відповів на ряд запитань, які надійшли від жителів громади на звіті. Наприклад, мешканців цікавили питання, що стосувались:
- необхідності проведення благоустрою в міському парку по вул. Спортивній;
- вжиття заходів щодо облаштування території Борщівського автовокзалу та проведення капітального ремонту комунального приміщення на його території;
- проведення ремонту доріг та встановлення вуличного освітлення;
- врегулювання земельних питань;
- облаштування території біля Борщівської музичної школи та по вул. Й. Сліпого;
- вжиття заходів щодо розірвання договору оренди з орендарями приміщення по вул. Шевченка, оскільки орендарями не виконуються зобов’язання згідно з договором (магазин Кобзар);
- оплату праці міського голови;
- діяльності Борщівської ДЮСШ та виплати заробітної плати її працівникам;
- доцільності придбання автомобіля для потреб Борщівської міської ради;
- пропорційності та раціональності розподілу коштів між усіма закладами загальної середньої освіти для покращення матеріально-технічної бази та проведення капітальних робіт на вказаних об’єктах;
- діяльність Борщівського ринку та виконання повноважень щодо обслуговування Борщівською ЖЕД №1 даного ринку;
- розв’язання питання щодо знесення аварійних гаражів у центральній частині міста Борщева по вул. Підвальні;
- можливості створення на базі Борщівської ОТГ центру надання адміністративних послуг;
- реконструкції або капітального ремонту незавершеного будівництва по вул. С. Стрільців (незавершене будівництво дитячого басейну);
- проведення поточного ремонту покриття площі Свободи та майдану Незалежності в місті Борщеві.

Більше фото

 

 

Інститут Політичної Освіти запрошує  до участі у IІI етапі  навчальних семінарів для депутатів місцевих рад в рамках проекту «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Протягом семінару учасники матимуть можливість отримати знання, що стосуються земельних відносин та житлово-комунального господарства. Окрім цього, теми навчань будуть стосуватись роботи постійних депутатських комісій та колективного вміння переконувати.

Дати проведення семінару: з 12 (четвер) по 14березня (субота) 2020 року.

Місце проведення: м. Львів-Брюховичі, готель «Валентина», вул. Ясна, 7.

Сайт готелю - https://valentyna.ua/

Початок навчання о 10.30ранку12.03.2020 р., закінчення  о 14.00 14.03.2020 р.

 

Учасники навчань забезпечуються проживанням, харчуванням, методичними матеріалами. Також їм буде відшкодовано транспорті витрати.

 

Додаткову інформацію можна отримати:

067-473-83-66 –  Денис Федюнін (асистент координатора)

096-131-63-68 – Чайка Ірина (координатор західного регіону програми навчання депутатів місцевих рад в рамках проекту «ДОБРЕ»)

 

Координатор проекту                                                                  Любомир Грицак

 

25 лютого 2020 року о 10 годині відбудеться сорок друга сесія міської ради сьомого скликання в актовому залі Борщівської школи мистецтв.
 
 
 
 

Учні закладів загальної середньої освіти Борщівської ОТГ мають вагомі здобутки в районних і обласних олімпіадах з навчальних предметів та мовно-літературних конкурсах.
За результатами ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів учні Борщівської ОТГ із 424 дипломів здобули 187, з них дипломів І ступеня – 37, ІІ ступеня – 73, ІІІ ступеня – 77.
Учні Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 вибороли дипломів І ступеня-11, дипломів ІІ ступеня-26, ІІІ ступеня-12; Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – І ступеня-13, ІІ ступеня-18, ІІІ ступеня-14; Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №3-гімназі ім. Р. Андріяшика» – І ступеня-9, ІІ ступеня-18, ІІІ ступеня-17; Стрілковецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» – І ступеня-1, ІІ ступеня-8, ІІІ ступеня-15; Циганської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. І. Франка – І ступеня-2, ІІ ступеня-1, ІІІ ступеня-7; Мушкатівської ЗОШ І-ІІ ступенів – І ступеня-1, ІІ ступеня-1, ІІІ ступеня-6; Королівської ЗОШ І-ІІ ступенів – ІІ ступеня-1, ІІІ ступеня-6.
У ІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів учні Борщівської ОТГ здобули із 29 дипломів 19. З них:
учні Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 здобули 6 дипломів:
- Пакуляк Анастасія, 8 клас, дипломи ІІ ступеня з географії (вчитель Борщівський В.С.), історії (вчитель Пінь І.М.), з фізики (вчитель Доскочинська С.В.);
- Лис Давид, 8 клас, диплом ІІІ ступеня з математики (вчитель Шийка В.С.);
- Лукіянчук Руслана, 9 клас, диплом ІІІ ступеня з німецької мови (вчитель Романчишин О.П.);
- Шмигельський Денис, 9 клас, диплом ІІІ ступеня з історії (вчитель Войціховський В.В.).
учні Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 здобули 7 дипломів:
- Гнатів Владислав, 10 клас, диплом І ступеня з хімії (вчитель Масловська С.І.);
- Трач Тетяна, 9 клас, дипломи ІІ ступеня з англійської мови (вчитель Гнатів Л.П.), з української мови та літератури (вчитель Корчинська Г.М.);
- Кучер Соломія, 10 клас, диплом ІІ ступеня з правознавства (вчитель Щур О. Б.);
- Чубак Христина, 11 клас, диплом ІІІ ступеня з історії (вчитель Чернега Г.П.);
- Андрусик Сергій, 7 клас, диплом ІІІ ступеня з математика (вчитель Жолобанюк О.Д.);
- Яковів Богдан, 11 клас, диплом ІІІ з математики (вчитель Яковів О.І.).
учні Борщівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №3-гімназія імені Р. Андріяшика» здобули 5 дипломів:
- Дудук Андрій, 9 клас, дипломи ІІ ступеня з математики (вчитель Блозва О.Й.), з фізики (вчитель Касараба В.І.); диплом ІІІ ступеня з хімії (вчитель Мазурок М.П.);
- Шевчук Святослав, 11 клас, диплом ІІ ступеня з історії (вчитель Малик О.І.);
- Фейло Діана, 11 клас, диплом ІІІ ступеня з української мови та літератури (вчитель Кирилюк М.С.).
Учень Циганської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Івана Франка Гарбуз Владислав, 10 клас, здобув диплом ІІІ ступеня з астрономії (вчитель Кійовська О.М.).
За результатами ІІ етапу X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка із 41 диплома учні Борщівської ОТГ отримали 21 диплом: І ступеня-4, ІІ ступеня-9, ІІІ ступеня-8 (Борщівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – І ступеня-1, ІІ ступеня-2, ІІІ ступеня-3; Борщівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – І ступеня-1, ІІ ступеня-1, ІІІ ступеня – 1; Борщівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №3-гімназія ім. Р. Андріяшика» – І ступеня-1, ІІ ступеня-2, ІІІ ступеня-2; Стрілковецький НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» – І ступеня-1, ІІ ступеня-2, ІІІ ступеня-1, Циганська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. І. Франка – ІІ ступеня-1, Королівська ЗОШ І-ІІ ступенів – ІІІ ступеня-1). Учениця 9 класу Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Трач Тетяна (вчитель Корчинська Г.М.) здобула диплом ІІІ ступеня у ІІІ етапі X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка.
У ІІ етапі XX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика учні Борщівської ОТГ вибороли із 54 дипломів 21: І ступеня-3, ІІ ступеня-9, ІІІ ступеня-9 (Борщівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – І ступеня-1, ІІ ступеня-3, ІІІ ступеня-2; Борщівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – І ступеня-1, ІІ ступеня-2, ІІІ ступеня-3; Борщівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №3-гімназія ім. Р.Андріяшика» – І ступеня-1, ІІ ступеня-1, ІІІ ступеня-3; Стрілковецький НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» – ІІ ступеня-2, ІІІ ступеня-1, Королівська ЗОШ І-ІІ ступенів – ІІ ступеня-1). Учениця 9 класу Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Трач Тетяна (вчитель Корчинська Г.М.) здобула диплом ІІ ступеня у ІІІ етапі XX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Щиро вітаємо усіх переможців та їх наставників, бажаємо перемог учасникам Всеукраїнського етапу!