Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

В Борщівській міській раді розпочинають реалізацію малого економічного проєкту «Будівництво кемпінгу в селі Королівка». Сьогодні, відбулась зустріч представників міської ради з представниками Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) Юлією Огаренко та Богданом Синьковим під час якої розглянуто приклади рішень для громадських просторів на основі українського та міжнародних досвідів. Участь в обговорені також взяли президент громадської організації Львівського спелеоклубу «Циклоп» Наталія Юдіна та приватний підприємець Іван Яворський, які підтримали ініціативу Борщівської міської ради щодо облаштування кемпінгу в с.Королівка, неподалік до входу в найбільшу у світі гіпсову печеру «Оптимістична».
Присутні обговорили важливе завдання, яке стоїть в пріоритеті цього проєкту, а саме підвищення туристичної привабливості Борщівської ОТГ та створення комфорту для відпочинку мешканців й гостей громади.
Пізніше представники робочої групи здійснили виїзд в с. Королівка та обстежили територію майбутнього кемпінгу, спільно розробили візуалізацію проєкту.
З пропозиціями, які подані представниками Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/open?id=1YN_DFvmsir4EzPKjdRy5OHZNr8Y_KQQh

Відбулось засідання депутатської комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку, у роботі якої взяли участь депутати: Володимир Дуплавий, Уляна Пасічник, Ярослав Козій, Роман Сельський, Анатолій Стодола, Валерій Васильків, Мирослава Галяс, Степан Боднарчук, міський голова Іван Кобилянський, керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради, жителі міста Борщева.
На початку засідання депутати заслухали жителів міста, які звернулись до міської ради з питань облаштування водогону по вул. Залізнична (ділянка ЖД вокзалу) та ремонту доріг по вулицях С.Бандери (ділянка ЖД вокзалу), С. Петлюри та Катукова. Після обговорення звернення мешканців міста Борщева, прийнято рішення, передбачити фінансування на проведення вищевказаних робіт у міському бюджеті на 2020 рік.
Крім того, заслухали керівника Мельнице-Подільського центру медико-соціального обслуговування реабілітації престарілих та інвалідів Надію Кугаївську щодо виділення з міського бюджету коштів для фінансування видатків пов’язаних із утриманням у даній установі підопічних, мешканців Борщівської ОТГ. Після обговорення депутати вирішили, що дане питання повторно буде розглянуте на черговому засіданні комісії після подання керівництвом установи додаткових розрахунків.
Також заслухали бухгалтера Борщівської ДЮСШ щодо виділення коштів на співфінансування видатків на утримання установи, в тому числі оплату енергоносіїв. За результатом обговорення прийнято рішення розглянути клопотання та передбачити фінансування на дані видатки.
Після розгляду всіх звернень члени комісії розпочали розгляд питань порядку денного за результатом обговорення схвалено проекти рішень:
1. Про затвердження Статуту Борщівської міської об’єднаної територіальної громади.
2. Про затвердження Антикорупційної програми ради Борщівської міської об’єднаної територіальної громади.
3. Про розірвання договору оренди нежитлових приміщень від 2 червня 2008 року укладеного з ФОП Верцімаха І.В.
4. Про внесення змін до Цільової комплексної програми захисту населення і території Борщівської об’єднаної територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки,в частині надання субвенції для придбання енергозберігаючих вікон.
5. Про внесення змін до Цільової комплексної програми захисту населення і території Борщівської об’єднаної територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки, в частині утримання захисних споруд цивільного захисту.
6. Про схвалення проекту договору про співробітництво територіальних громад.
7. Про затвердження нової редакції Програми забезпечення проведення призову громадян на військову службу та мобілізаційної підготовки на території Борщівської міської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік.
8. Про затвердження Програми впровадження системи електронного документообігу у Борщівській міській раді та її виконавчих органах.
9. Про прийняття Програми надання одноразової адресної допомоги мешканцям Борщівської об’єднаної територіальної громади на 2020 – 2022 рр.
10. Про затвердження Програми фінансового забезпечення нагородження відзнаками міської ради та виконавчого комітету Борщівської міської ради на 2019-2021 роки.
11. Про затвердження Цільової програми культурно-мистецьких заходів у Борщівській об’єднаній територіальній громаді на 2020 - 2022 роки.
12. Про затвердження Програми розвитку волейболу в Борщівській міській об’єднаній територіальній громаді на 2020-2024 роки.
13. Цільова ПРОГРАМА розвитку шахів у Борщівській міській об’єднаній територіальній громаді на 2020-2024 роки.
14. Про визначення переможців конкурсу проектів, що фінансуватимуться за рахунок коштів Громадського бюджету Борщівської ОТГ.
15. Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 9 місяців 2019 року.
16. Про витрачання коштів резервного фонду міського бюджету за 9 місяців 2019 року.
17. Про внесення змін до міського бюджету на 2019 рік.
18. Про передачу коштів іншої субвенції з місцевого бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту.
Не набрав належної кількості голосів для схвалення проект рішення «Про звернення депутатів Борщівської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження до 2025 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення».
Крім того, депутатами внесена пропозиція заслухати на черговому засіданні сесії міської ради начальника відділу освіти міської ради Галину Кашубу з питань реформування закладів освіти, а саме створення опорних закладів на базі навчальних закладів міста Бощева. Також запропоновано передбачити в міському бюджеті кошти на ремонт водогону по вул. К. Рубчакової в м. Борщеві.

Відбулось засідання комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, у роботі якої взяли участь Микола Саламаха, Володимир Олійник, Олена Саманчук, Олег Кащук, секретар міської ради Володимир Чугаєвський, начальник відділу земельних ресурсів Марія Підгірняк та окремі керівники структурних підрозділів міської ради.

Під час засідання комісії розглянуто 160 земельних питань, з 1 – ого питання рішення не прийнято.

19 листопада 2019 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар методистів, які відповідають за викладання предметів духовно-морального спрямування з проблеми «Організація дослідницько-пошукової діяльності з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти, при вивченні курсу «Основи християнської етики»(з досвіду роботи методичних установ та педагогічних колективів Борщівського району), який представляли педагоги Борщівського району, Борщівської ОТГ, Скала-Подільської ОТГ.
Семінар розпочався з вітального слова Володимира Мисика, заступника директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидата історичних наук.Благословив усіх учасників семінару на плідну працю о. Богдан Боднар, парох Борщівської греко-католицької церкви Успіння Пресвятої Богородиці.
Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, у теоретичній частині висвітлила питання використання методів дослідження при вивченні Біблії.
Практичний модуль цікаво представила Борщівська ОТГ:
Марія Шморгун, інспектор відділу освіти міської ради, розповіла про християнські орієнтири у системі роботи вчителя через призму першоджерела духовності, кодексу моралі, хартії християнина – Святого письма.
Вчитель основ християнської етики Стрілковецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Людмила Борщ поділилася власним досвідом роботи, демонструючи міжпредметні інтеграційні зв’язки, які використовує на уроках та у позакласній діяльності.Під час цієї форми роботи учасники обласного семінару мали можливість виконати практичне завдання «Чи вміємо працювати з Біблією»: здійснили пошукову роботу, знайшовши відповіді на запропоновані завдання.
Захопила всіх присутніх своїм виступом Ганна Костів-Гуска – поетеса-борщів’янка, член Національної спілки письменників та журналістів України, Всеукраїнської літературно-мистецької та громадсько-політичної премії імені братів Богдана і Левка Лепких, лауреат літературної премії імені Івана Кощелівця (Німеччина), літературної премії «Благовіст», за заслуги особливі заслуги нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Ганна Михайлівна представила свої роздуми над Євангілієм, які вилилися у рядки поетичних збірок «Страсна дорога» та «Голгофа».
Наступною локацією плану роботи обласного заходу була презентація вчителя Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1Ганни Чорній. Педагог віртуально провела учасників сакральними місцями Борщівщини, показала масштабну дослідницько-пошукову роботу: чудотворність та унікальність ікон, історію їх виникнення, ознайомила із митцями Василем Стецьком та Тетяною Окальською, земляками-художниками, які досягли довершеності у малюванні храмів та ікон. Присутні, у відеосюжеті, побачили перший на Тернопільщині музей «Домашньої ікони», який функціонує у Мушкатівській ЗОШ І-ІІ ступенів(керівник Марта Кузьмич, учитель основ християнської етики).
Майстер-клас «Сучасний оберіг» провела Ірина Харатін – народна майстриня, керівник гуртків Скала-Подільського дитячого парку. Учасники власноруч виготовили ангела-охоронця, який збережуть як оберіг та подарунок з обласного методичного заходу.
У роботі семінару брали участь Ольга Когут, заступник директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно-комунікаційних технологій, СвітозараХома, методист, в.о. завідувача центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, О.Городецька, доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, О. Сесик, С. Буняк, методисти центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, Інна Лань, завідувач комунальної установи «Борщівський РМК», Людмила Суха, методист з виховної роботи комунальної установи «Борщівський РМК, Ярослав Рудан, директор Бабинецької ЗОШ І-ІІ ступенів, Іван Пенькало, директор Пилипченської ЗОШ І-ІІ ступенів та інші.
Підсумовуючи роботи семінару, були окреслені перспективи подальшої роботи щодо впровадження дослідницько-пошукової діяльності у закладах освіти області для формування ключових компетентностей здобувачів освіти при вивченні курсу «Основи християнської етики».
Семінар пройшов творчо та цікаво. Щиро дякуємо усім за співпрацю!

Сьогодні вся Україна згадує події, які змінили хід історії. Шість років тому, на Майдані розпочався масовий мирний протест щодо підтримки підписання угоди з Євросоюзом. Втім, невдовзі він переріс у криваві події. Тепер ця важлива дата вважається початком Революції Гідності.
Революція Гідності стала доленосною подією, коли українці продемонстрували свою згуртованість, патріотизм, величезне прагнення до свободи та кардинальних змін у суспільстві!
21 листопада на площі Свободи біля пам’ятника Т.Г.Шевченку відбулись заходи присвячені цьому дню.
У заходах з нагоди пам’ятного дня взяли участь секретар міської ради Володимир Чугаєвський, заступники голови районної державної адміністрації Віктор Голубець та Олександр Степовий, заступник голови районної ради Андрій Русенко, працівники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, підприємств, установ й учасники подій Революції Гідності.
Під час заходу усі присутні схилили голови у хвилині мовчання, віддаючи шану тим громадянам, які ціною власного життя стали на захисті державних, демократичних цінностей, прав і свобод людини.
Поклали квіти до пам'ятника Борцям за волю України і пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні та запалення свічок пам’яті.

Дочірні категорії