Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

 Офіційний туристичний сайт громади

     Туристичний сайт 

 

facebook youtube 
 GB1 640x480  amu

photo 2020 01 29 10 53 48      

 

  

Робоча група під керівництвом міського голови Івана Кобилянського, у складі: заступника міського голови Андрія Чокана, завідувача сектору культури, сім’ї, молоді, спорту та туризму міської ради Ольги Журавінської, начальника Борщівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Оксани Шетлинець обстежили Борщівську школу мистецтв щодо стану готовності закладу до навчального року та роботи в осінньо-зимовий період.
Робоча група оглянула приміщення закладу, пришкільну територію, ознайомилась із організацією роботи з охорони праці, медичного обслуговування дітей і працівників, забезпечення меблями та інвентарем.
Директор школи мистецтв Галина Онишко інформувала міського голову про матеріально-технічне забезпечення, проведені капітальні та поточні ремонтні роботи у закладі. Також доповіла, що до початку нового навчального року заклад забезпечений антисептиками, дезинфікуючими засобами та безконтактними термометрами.
У свою чергу начальник Борщівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Оксана Шетлинець інформувала про необхідність забезпечення виконання рекомендацій державного санітарного лікаря України щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Також наголосила, що до нового навчального року, керівництво закладу повинно забезпечити відкриття декількох входів до будівлі, збільшити відстань між партами,
використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами, виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів,
використовувати великі приміщення, зокрема актові зали, коридори, адаптовані для потреб навчання, за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі, установити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.
За результатами обстеження робоча група склала акт готовності закладу до нового 2020/2021 навчального року.
 

118593922 1208632716159805 1998938101660758947 o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23 серпня в м. Борщеві відбулися заходи з відзначення Дня Державного Прапора України, участь в яких взяли міський голова Іван Кобилянський, голова районної державної адміністрації Юрій Гуцул, працівники міської ради, представники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, трудових колективів, громадськість, молодь, військовозобов‘язані.
Заходи розпочалися із урочистої ходи центральними вулицями міста з Державним Прапором України, церемонії його підняття, виконання Державного Гімну України, вшанування хвилиною мовчання пам'яті воїнів, які загинули, захищаючи Батьківщину.
Український прапор – це символ нашої держави, символ, що об’єднує нас, надає українцям сил працювати заради змін і перетворень, будувати країну, в якій ми мріємо жити. Наш прапор - це й оберіг, що додає відваги, коли наші захисники йдуть із ним у бій, відстоюючи незалежність і свободу української держави.
Враховуючи події сьогодення, ми з особливим піднесенням відзначаємо державні свята, розуміючи, що Державний Прапор – наш національний оберіг, яким народ засвідчує прагнення до волі та незалежності.

На території спортивного майданчика Борщівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів № 3-гімназія імені Романа Андріяшика» 17.08.2020 відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Борщівської міської ради.
Під час засідання розглянуто питання «Про епідемічну ситуацію в районі та організацію виконання на території Борщівської міської об’єднаної територіальної громади протиепідемічних заходів та рішень державної, регіональної та місцевої комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19» та «Про розгляд звернення Борщівського районного відділу Управління ДСНС України в Тернопільській області щодо виділення паливно-мастильних матеріалів з місцевого матеріального резерву».
З першого питання порядку денного виступила Катерина Никорчук, завідувач Борщівського міжрайонного відділу ДУ «Тернопільський обласний центр МОЗ України», яка доповіла про ситуацію в області та районі щодо захворюваності на COVID-19. При цьому зазначила, що за весь період епідемії та станом на 17.08.2020 року на території Борщівського району офіційно зареєстровано 38 випадків (плюс 8 випадків за останню добу) захворювань на COVID-19 або 58,4 на 100 тис. населення, в тому числі у 6-ох дітей віком до 18-ти років.
За результатами 2-ох послідовно проведених лабораторних обстежень констатовано одужання у жителів:
м. Борщів – 16 випадків (8-м осіб одужало); с. Висічка - 1 випадок (1 особа одужала);
с. Пищатинці - 1випадок;
За весь період епідемії COVID-19 у Борщівському районі відібрано і відправлено на дослідження методом ПЛР - 1051 проба біологічного матеріалу, досліджено – 1051 проба.
За фактами нових випадків захворювання на COVID-19 епідеміологи встановлюють джерела інфікування та коло контактних. Фахівці Борщівського міжрайонного відділу ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» спільно з працівниками Борщівського РВ Управління ДСНС України у Тернопільській області у вогнищі захворювання проводять дезінфекцію.
Зазначила, що основними причинами росту показників захворюваності на COVID-19 є недотримання громадянами правил використання засобів індивідуального захисту, гігієни та дистанції у місцях їх масового перебування.
Іван Чепесюк, доповів про роботу, яка проводиться комунальним некомерційним підприємством "Борщівська районна лікарня" Борщівської районної ради Тернопільської області щодо забезпечення наявності ліжок у закладі охорони здоров’я для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Проінформував про кількість хворих, які перебувають у лікувальному закладі, завантаженість ліжок та забезпеченість закладу для лікування хворих на COVID-19.
Також виступив, Олег Дячук, який проінформував про роботу Борщівського відділення поліції Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області на виконання поліцейських заходів, у період установленого карантину. Також проінформував про проведення запобіжних заходів, здійснення контролю за дотриманням карантинних заходів на підвідомчій території. Працівниками відділення поліції складено 20 протоколів за порушення карантинних правил. Зазначив про специфіку складання та розгляду протоколів за порушення карантинних правил та взаємодію із старостами та посадовими особами міської ради.
Ольга Журавінська, яка проінформувала про роботу закладів культури в умовах карантину, а також про особливості святкування та відзначення пам’ятних дат та подій на території громади.
В свою чергу, міський голова Іван Кобилянський звернув увагу присутніх на необхідності виконання заходів на період карантину, які визначені рішеннями Уряду, нормативно-правовими актами регіональною та місцевими комісіями з ПТЕБ та НС та запроваджені міською радою щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 на територіальної громади.
Зазначив, на необхідності дотримання маскового режиму, соціальної дистанції, заходів дезінфекції. Звернув увагу присутніх на особливості роботи закладів торгівлі та громадського харчування, підготовки та проведення заходів із відзначення пам’ятних дат, державних та професійних свят та інше в період коронавірусної інфекції COVID-19.
Зазначив про необхідність активізувати діяльність утвореної розпорядженням міського голови робочої групи щодо контролю за забезпеченням виконання вимог Тимчасових рекомендацій з організації протиепідемічних заходів на період карантину, затверджених постановами Головного державного санітарного лікаря. Наголосив на подальшу співпрацю посадових осіб міської ради із установами та закладами Національної полій, охорони здоров’я та ДСНС України.
Спільно із в.о. старости села Пищатинці Михайлом Колач звернувся до головного лікаря Борщівського комунального районного центру первинної медико-санітарної допомоги Василя Комара, де зазначив про недоліки в організації роботи ФАПів та амбулаторій сімейної медицини на території населених пунктів ОТГ.
З цього питання доповіді виступаючих взято до відома та прийнято відповідне рішення.
З другого питання порядку денного заслухали Юрія Гука, який доповів, що на виконання доручення начальника штабу із ліквідації медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру на території району, Борщівський РВ Управління ДСНС України у Тернопільській області залучений до виконання робіт із прядення дезінфекції вулиць, парків, скверів, майданчиків, прибудинкових територій. Проводиться дана робота на території ОТГ із залученням спеціальної техніки та обладнання 8ДПРЧ Управління ДСНС України у Тернопільській області. Звернувся із клопотанням про виділення із місцевого матеріального резерву паливно-мастильних матеріалів в кількості 100 (сто) літрів для забезпечення проведення вищезазначених запобіжних заходів та заходів із ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня недопущення занесенню і поширенню на підвідомчій території гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, за результатом обговорення клопотання про пальне для Борщівського РВ Управління ДСНС України у Тернопільській області підтримано.