Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

19 листопада 2019 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар методистів, які відповідають за викладання предметів духовно-морального спрямування з проблеми «Організація дослідницько-пошукової діяльності з метою формування ключових компетентностей здобувачів освіти, при вивченні курсу «Основи християнської етики»(з досвіду роботи методичних установ та педагогічних колективів Борщівського району), який представляли педагоги Борщівського району, Борщівської ОТГ, Скала-Подільської ОТГ.
Семінар розпочався з вітального слова Володимира Мисика, заступника директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО, кандидата історичних наук.Благословив усіх учасників семінару на плідну працю о. Богдан Боднар, парох Борщівської греко-католицької церкви Успіння Пресвятої Богородиці.
Лілія Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО, у теоретичній частині висвітлила питання використання методів дослідження при вивченні Біблії.
Практичний модуль цікаво представила Борщівська ОТГ:
Марія Шморгун, інспектор відділу освіти міської ради, розповіла про християнські орієнтири у системі роботи вчителя через призму першоджерела духовності, кодексу моралі, хартії християнина – Святого письма.
Вчитель основ християнської етики Стрілковецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ» Людмила Борщ поділилася власним досвідом роботи, демонструючи міжпредметні інтеграційні зв’язки, які використовує на уроках та у позакласній діяльності.Під час цієї форми роботи учасники обласного семінару мали можливість виконати практичне завдання «Чи вміємо працювати з Біблією»: здійснили пошукову роботу, знайшовши відповіді на запропоновані завдання.
Захопила всіх присутніх своїм виступом Ганна Костів-Гуска – поетеса-борщів’янка, член Національної спілки письменників та журналістів України, Всеукраїнської літературно-мистецької та громадсько-політичної премії імені братів Богдана і Левка Лепких, лауреат літературної премії імені Івана Кощелівця (Німеччина), літературної премії «Благовіст», за заслуги особливі заслуги нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Ганна Михайлівна представила свої роздуми над Євангілієм, які вилилися у рядки поетичних збірок «Страсна дорога» та «Голгофа».
Наступною локацією плану роботи обласного заходу була презентація вчителя Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1Ганни Чорній. Педагог віртуально провела учасників сакральними місцями Борщівщини, показала масштабну дослідницько-пошукову роботу: чудотворність та унікальність ікон, історію їх виникнення, ознайомила із митцями Василем Стецьком та Тетяною Окальською, земляками-художниками, які досягли довершеності у малюванні храмів та ікон. Присутні, у відеосюжеті, побачили перший на Тернопільщині музей «Домашньої ікони», який функціонує у Мушкатівській ЗОШ І-ІІ ступенів(керівник Марта Кузьмич, учитель основ християнської етики).
Майстер-клас «Сучасний оберіг» провела Ірина Харатін – народна майстриня, керівник гуртків Скала-Подільського дитячого парку. Учасники власноруч виготовили ангела-охоронця, який збережуть як оберіг та подарунок з обласного методичного заходу.
У роботі семінару брали участь Ольга Когут, заступник директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно-комунікаційних технологій, СвітозараХома, методист, в.о. завідувача центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, О.Городецька, доцент кафедри, кандидат педагогічних наук, О. Сесик, С. Буняк, методисти центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти, Інна Лань, завідувач комунальної установи «Борщівський РМК», Людмила Суха, методист з виховної роботи комунальної установи «Борщівський РМК, Ярослав Рудан, директор Бабинецької ЗОШ І-ІІ ступенів, Іван Пенькало, директор Пилипченської ЗОШ І-ІІ ступенів та інші.
Підсумовуючи роботи семінару, були окреслені перспективи подальшої роботи щодо впровадження дослідницько-пошукової діяльності у закладах освіти області для формування ключових компетентностей здобувачів освіти при вивченні курсу «Основи християнської етики».
Семінар пройшов творчо та цікаво. Щиро дякуємо усім за співпрацю!

Відбулось засідання комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, у роботі якої взяли участь Микола Саламаха, Володимир Олійник, Олена Саманчук, Олег Кащук, секретар міської ради Володимир Чугаєвський, начальник відділу земельних ресурсів Марія Підгірняк та окремі керівники структурних підрозділів міської ради.

Під час засідання комісії розглянуто 160 земельних питань, з 1 – ого питання рішення не прийнято.

В рамках реалізації Проєкту регіонального розвитку „Створення мережі об’єктів інфраструктури підтримки підприємництва у Тернопільській області” відповідно до Програми підтримки секторальної політики, 22 листопада 2019 року о 11.00 в приміщенні обласної державної адміністрації (каб.№532) відбудеться семінар на тему: «Методи та практичні інструменти організації ефективного менеджменту, маркетингу, продажів – тренди 2020р.»
На зустріч запрошуються потенційні та діючі суб’єкти господарювання об’єднаної територіальної громади. Суб’єкти господарювання, які виявлять бажання взяти участь у даному заході, прохання повідомити сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності міської ради на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Програма тренінгу:
1. Маркетинг. Тренди маркетингу.
2. Нові тенденції в продажах.
3. Новітні підходи в менеджменті.
4. Тренди, інновації та тенденції розвитку бізнесу 2020.
5. Особливості формування маркетингової стратегії та унікальної торгової пропозиції в 2020 році.

Сьогодні вся Україна згадує події, які змінили хід історії. Шість років тому, на Майдані розпочався масовий мирний протест щодо підтримки підписання угоди з Євросоюзом. Втім, невдовзі він переріс у криваві події. Тепер ця важлива дата вважається початком Революції Гідності.
Революція Гідності стала доленосною подією, коли українці продемонстрували свою згуртованість, патріотизм, величезне прагнення до свободи та кардинальних змін у суспільстві!
21 листопада на площі Свободи біля пам’ятника Т.Г.Шевченку відбулись заходи присвячені цьому дню.
У заходах з нагоди пам’ятного дня взяли участь секретар міської ради Володимир Чугаєвський, заступники голови районної державної адміністрації Віктор Голубець та Олександр Степовий, заступник голови районної ради Андрій Русенко, працівники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, підприємств, установ й учасники подій Революції Гідності.
Під час заходу усі присутні схилили голови у хвилині мовчання, віддаючи шану тим громадянам, які ціною власного життя стали на захисті державних, демократичних цінностей, прав і свобод людини.
Поклали квіти до пам'ятника Борцям за волю України і пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні та запалення свічок пам’яті.

Шановні краяни!
Революційні події 2013-2014 років змінили не лише сторінки нашої історії, але й свідомість громадян. Орієнтиром нашого життя стали жертовність в ім`я свободи, незалежності, європейського вибору. Майдан Гідності показав усьому світові, що українці, як волелюбна нація, уміють боронити свободу і Вітчизну навіть ціною власного життя. Прикладом цього є доленосні події в Києві і на Донбасі. Тисячі українських вояків захищають нашу державу від московського агресора, сотні волонтерів, небайдужих українців у час найбільших випробувань об`єдналися, аби підтримати військо, не дати ворогу захопити нашу землю. Пам`ять про Небесну Сотню і тисячі загилих героїв на війні навічно житиме у наших серцях, і є гідним прикладом для наступних поколінь. Мета українців -- перемогти ворога, творити достойне життя для дітей і внуків, будувати процвітаючу, демократичну державу. І нехай у нашій праці, прагненні справедливості допомагає нам Господь. Добра вам, дорогі краяни, здоров`я, достатку, втримки і віри в нашу справу і боротьбу. Попри всі незгоди ми вистоїмо і переможемо! Слава Україні! Героям слава!

Іван КОБИЛЯНСЬКИЙ, міський голова

Дочірні категорії