Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

Представники Борщівської міської ради та установ, що є у сфері її управління зустрілись із народним депутатом України Олегом Барною та заступником голови районної державної адміністрації Олександром Степовим.
Основне питання зустрічі – майбутні Президентські вибори та результати роботи влади впродовж останніх п’яти років. Обговорено результати, які досягнуто в Борщівському районі, проблемні питання, що є на сьогодні. Учасникам зустрічі продемонстровано презентацію про проведену роботу у закладах соціальної сфери та комунальної власності району, залучені інвестиції та окреслено подальші плани розвитку.
У ході зустрічі присутніх цікавили питання щодо завершення процесу децентралізації, впровадження реформ медицини, освіти, антикорупційної ситуації, ринку землі.
В свою чергу міський голова Іван Кобилянський звернув увагу народного депутата на проблемні питання, які на сьогодні існують в Борщівській ОТГ, а саме: непропорційний підхід щодо розподілу коштів соціально-економічного фонду, державного фонду регіонального розвитку, функціонування та збереження Борщівської ЦРКЛ, виплати заробітної плати медикам первинної ланки.
На вказані питання присутнім роз’яснено, що належне функціонування медичної галузі району насамперед є в компетенції місцевих керівників, іноді проводяться не популярні методи щодо скорочення або ж закриття ряду установ, проте ці кроки у нинішній ситуації є обов’язковими для ефективного та раціонального функціонування установ. Щодо фондів, які фінансуються з державного бюджету то пріоритетом для фінансування, на думку Олега Барни, є ті об’єкти чи громади, які фактично не є достатньо спроможними, з метою забезпечення їхнього розвитку.
Окрім цього, Олег Барна розповів про свою участь у пленарних засіданнях Верховної Ради, голосування за той чи інший законопроект. Поряд з тим багато було запитань щодо економічної ситуації в країні, допомоги учасникам АТО, створення робочих місць у сільській місцевості, ремонту закладів соціальної сфери та місцевих доріг. Активно обговорювали болюче питання щодо боротьби з корупцією.

0 02 04 579e242ffdbe89e5f244f81349c455b3456ab88057058ace47399d41e9da7949 b7857941

20.03.2019 року в приміщенні Борщівської міської ради відбулася зустріч представника «Західноукраїнського ресурсного центру» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) Ігоря Добка із працівниками міської ради та представниками ГО «Просвіта», щодо подання заявок на конкурс проектів: «Місцеві ініціативи для розвитку громад». В ході зустрічі повідомлено, що ФРГО «Західноукраїнський ресурсний центр», виконавець проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні», який впроваджується у рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) запрошує місцеві громадські організації та ініціативні групи з громад-партнерів програми DOBRE у Тернопільській області (ІІІ когорта: Борщівська ОТГ) подати заявки на участь у конкурсі проектів «Місцеві ініціативи для розвитку громад». Метою конкурсу є: активізація мешканців громади та залучення їх до прийняття рішень і реалізації ініціатив у громаді.

 

Сфера послуг – одна з найважливіших соціально значущих складових господарського комплексу міста і населених пунктів громади. Адже це - охайність і чистота вулиць, доступні та якісні побутові послуги. Усі ці й інші прості блага – невіддільна частина добробуту людей, а відтак і запорука їх хорошого настрою та гарного самопочуття. Надають ці блага, повсякденно виконуючи нелегку і вкрай необхідну роботу, саме працівники житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення.
Щорічно у третю неділю березня в Україні відзначається День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Це особливий день для всіх працівників цієї надважливої галузі, адже в цей день вони отримують слова вдячності за свою нелегку працю.
Саме з нагоди Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення 18 березня 2019 року в актовому залі Борщівської школи мистецтв відбулись урочисті заходи.
Працівників комунальної галузі з професійним святом привітали міський голова Іван Кобилянський, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олег Малинник та начальник відділу інфраструктури, будівництва та житлово-комунального господарства Борщівської РДА Анатолій Галус.
Вітаючи працівників комунальної галузі з професійним святом, Іван Кобилянський зазначив, що вони своєю щоденною, нелегкою, кропіткою працею доводять, що немає нічого не можливого, і попри всі труднощі роблять наше місто чистим та зеленим, дбають про належне утримання будівель та споруд, забезпечують постачання води в оселі кожного.
За сумлінну працю, високу професійну майстерність, добросовісне виконання службових обов’язків, вагомий внесок у розвиток житлово-комунального господарства об’єднаної територіальної громади колективи житлово-комунальних господарств нагородили грамотами Борщівської міської ради.
Після завершення урочистої частини відбувся святковий концерт за участю гуртківців Будинку дитячої творчості, солістів будинків культури сіл Королівка та Пищатинці , вихованців Борщівської школи мистецтв та Марії Храпчинської, які створили святковий настрій для всіх учасників.
Ведуча заходу Роксолана Мізюк – завідувачка будинку культури с.Мушкатівка.

Більше фото на https://www.facebook.com/borschivrada/?ref=bookmarks

 

IMG 20190318 101533

Відбулось засідання комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку міської ради, участь у роботі якої взяли депутати Володимир Дуплавий, Уляна Пасічник, Христина Яворська, Анатолій Стодола, Мирослава Галяс. Також присутніми були міський голова Іван Кобилянський, секретар міської ради Володимир Чугаєвський, заступники міського голови Богдан Прокопишин, Олег Малинник та Андрій Чокан, керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради, в.о старост сіл громади, жителі м. Борщів.

На початку роботи депутати заслухали жителів м. Борщева зокрема йшлося про виділення коштів для будівництва пам’ятного знаку воїнам-афганцям. Прийнято рішення опрацювати документи щодо виділення місця для будівництва, а надалі профінансувати ці роботи.

Крім того, депутати заслухали заступника головного лікаря Борщівської ЦРКЛ щодо можливості проведення гемодіалізу для хворих на базі районної лікарні. Олег Мариновський інформував присутніх про потребу в коштах, а саме для облаштування кабінету, закупівлі відповідного обладнання та затвердження штату працівників для проведення гемодіалізу на базі лікарні. За результатами обговорення членами комісії запропоновано заступнику міського голови Андрію Чокану, підготувати та направити лист до Борщівської районної ради та Борщівської райдержадміністрації щодо розроблення відповідної районної Програми з проведення гемодіалізу на базі Борщівської ЦРКЛ, передбачивши в у ній умови співфінансування видатків.
Після розгляду звернень, комісія розпочала розгляд питань фінансового та соціально-економічного характеру, проекти рішень яких розміщенні на офіційному Веб-сайті міської ради, а саме:

 1. Про внесення змін до рішення міської ради від 27.04.2018 №752 «Про затвердження Програми соціально-економічного та культурного розвитку Борщівської об’єднаної територіальної громади на 2018-2019 роки».
 2. Про внесення змін та доповнень до рішення Борщівської міської ради від 06.12.2018р. №1136 «Про затвердження Програми забезпечення проведення призову громадян на військову службу та мобілізаційної підготовки на території Борщівської міської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік».
 3. Про затвердження змін до Цільової програми культурно-мистецьких заходів у Борщівській об’єднаній територіальній громаді на 2019 рік.
 4. Про затвердження Програми підтримки належного та сталого функціонування Борщівського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області на 2019 рік.
 5. Про затвердження Програми підтримки сталого функціонування відділу ведення Державного реєстру виборців на 2019-2020 роки.
 6. Про внесення змін до рішення Борщівської міської ради від 25 червня 2018 року № 845 "Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік" щодо туристичного збору.
 7. Про внесення змін до рішення Борщівської міської ради від 20 серпня 2018 року № 951 "Про затвердження Положення про оренду майна Борщівської об'єднаної територіальної громади".
 8. Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за 2018 рік.
 9. Про витрачання коштів резервного фонду міського бюджету за 2018 рік.
 10. Про внесення змін до міського бюджету на 2019 рік.
 11. Про передачу коштів іншої субвенції з місцевого бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту.
 12. Про передачу коштів іншої субвенції з місцевого бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту.
 13. Про передачу коштів іншої субвенції з місцевого бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту.
 14. Про продовження терміну дії договору оренди частини нежитлового приміщення по вул. Грушевського, 2 у м. Борщеві.
 15. Про грошову компенсацію за земельні ділянки учасникам бойових дій та особам прирівняних до них.

Усі питання порядку денного розглянуто у повному обсязі з урахуванням ряду пропозицій бюджетної комісії.

У блоці питань «Різне» висловлено ряд пропозицій, зокрема :

Христина Яворська, запропонувала:

- провести обстеження білбордів розташованих на території громади на предмет руйнування внаслідок погодних умов (сильний вітер), у разі виявлення пошкодження зобов’язати власників упорядкувати їх з метою недопущення надзвичайної ситуації;

- тримати на контролі питання проведення якісного ремонту об’єктів комунальної власності;

- продовжити виготовлення контейнерів для збирання ТПВ.

Володимир Дуплавий запропонував:

- проводити спільні виїзди працівників міської ради із депутатами відповідних округів з метою визначення пріоритетних напрямків розвитку та забезпечення контролю за реалізацією проектів;

- тримати на контролі питання проведення благоустрою у всіх населених пунктах громади, оприлюднити інформацію про закріплені території для прибирання за установами й організаціями міста;

- розглянути питання озелення населених пунктів.

Уляна Пасічник запропонувала після виготовлення проекту для ремонту тротуару по вул. Я. Кондри виготовити проект для ремонту дорожнього кільця по вулицях Я. Кодри та С. Стрільців у м. Борщів.

 

16 березня 2019 року у м. Борщеві відбувся VI тур чемпіонату області серед чоловічих команд сезону 2018/2019 рр. між командами ВК «Олімп» (м. Борщів) та ВК «Сапсан» (м. Чортків). Команда з м. Борщева гідно представила нашу громаду та з переконливим рахунком 3:0 перемогла команду з Чорткова. Завдяки даній перемозі, волейбольна команда нашої Борщівської ОТГ вийшла на перше місце турнірної таблиці чемпіонату області.

Вітаємо гравців ВК «Олімп» з перемогою та з нетерпінням чекаємо на наступну надважливу гру з ВК «ТЕРЕН» м. Тернопіль.

 

 

Дочірні категорії