Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

3 жовтня 2019 року в м.Житомир під час проведення ІІ Форум регіонів України та Республіки Білорусь за участю Президентів України Володимира Зеленського та Республіки Білорусь Олександра Лукашенка підписано 15 документів про співробітництво між регіонами та встановлення партнерства на рівні окремих міст України й Білорусі. Серед підписаних документів - Угода на надання послуг та супровід технічної підтримки проєкту з перероблення пластикових відходів на полімерні матеріали в межах Борщівської ОТГ в рамках міжмуніципального співробітництва за підтримки Програми «DOBRE».

У своїй доповіді під час Форуму, міський голова Іван Кобилянський зазначив, що спільною робочою групою з трьох ОТГ розроблений проект договору про міжмуніципальне співробітництво громад та розроблене технічне завдання до проєкту, який повністю відповідає стратегії сталого розвитку Борщівської міської ОТГ.

«Наш проєкт розвиткового характеру та стосується сталого розвитку. Він вирішує одночасно кілька проблем:

1) екологічну – покращення привабливості територій громад, як екологічно чистих від пластику;
2) економічну – шляхом реалізації проєкту, нам вдасться створити нове спільне комунальне підприємство, а це нові робочі місця;
3) соціальну – жителі населених пунктів відразу побачать результати роботи спільного комунального підприємства та почнуть ще охочіше займатись роздільним збором ТПВ й очищенням територій від пластику.

Принципи роботи проекту - це створення лінії з сортування і перероблення ПЕТ-пляшок в чисті пластівці, для подальшої реалізації їх на ринку та для можливого виробництва з них в готової продукції. Лінія, буде встановлена на території спільного комунального підприємства та зможе переробити 250 кг. ПЕТ-пляшки за годину. Ми матимемо змогу утилізувати усю зібрану сировину з територій громад учасниць проєкту, району та усього регіону. Під час реалізації проєкту сподіваємось на збільшення кількості учасників.

Сподіваємось, що спільними зусиллями зробимо значний крок у розв'язанні нагальної проблеми поводження з твердими побутовими відходами» - сказав Іван Кобилянський.