Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

Шановні колеги!

           Станом на сьогодні, процес об'єднання громад змінює роль, значення депутатів та систему їх обрання. Об'єднання призводить до зменшення чисельності місцевих депутатів на певній території, посилення їх політичного статусу та звісно підвищення ролі в прийнятті рішень.

            Важливо зрозуміти, що саме має знати місцевий депутат, щоб ефективно виконувати свої обов'язки. Це певне законодавство, але не тільки. Законодавча база знань депутата має складатися з низки законів України, один з яких написаний спеціально про місцевих депутатів, а також з місцевих правил, які в кожній громаді є різними. Але саме по собі володіння цією правовою базою, особливо щодо формальних процедур та можливостей використання депутатського статусу, взагалі не представляє собою жодної цінності, якщо застосування знань не спрямовано те, щоб вплинути безпосередню роботу влади. Враховуючи це, слід пам'ятати, що реально депутату слід орієнтуватися у набагато більшій кількості питань, а не тільки в законодавстві. Адже тільки так він зможе свідомо реалізовувати власний вплив на прийняття рішень у місцевій владі. Наприклад, слід добре розбиратися в проблемах територій, розуміти їх виникнення, етапи «розвитку», спроби, які докладалися до вирішення, основних ключових суб'єктів прийняття рішень, місцеві інтереси.           

            У зв'язку з цим, Тернопільський центр розвитку місцевого самоврядування ініціював проведення 19 червня 2019 року семінару  на тему: «Роль депутатського корпусу в діяльності та розвитку територіальної громади».

            У рамках семінару планується розглянути питання щодо особливостей правового статусу депутатів серед інших посадових осіб місцевого самоврядування, основних гарантій депутатської діяльності, участі депутатів у бюджетному процесі в радах, підготовці та реалізації стратегічних документів ОТГ, роботі в постійних профільних комісіях ради ОТГ, інше.

            Прошу направити депутатів рад Вашої громади для участі у даному семінарі.

            Захід відбудеться у приміщенні Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування за адресою м. Тернопіль,

вул. О.Кульчицької, 2А (2 поверх, каб.3), початок о 9.30 год. 19.06.2019 р.

            Акцентую Вашу увагу, участь у семінарі  можлива лише за попередньої реєстрації, яка триватиме до 15.00 год. 17.06.2019 року шляхом заповнення гугл - форми: https://docs.google.com/forms/d/13MgK14V3vn3GpR7ENTsKnR17jh5OjLn_iwNY2Nr1XLs/viewform

            Кількість місць обмежена.

            За більш детальною інформацією звертатись до радника з юридичних питань Тернопільського ЦРМС Михайла Лисиканича за тел. 098-072-66-71.

            Дякуємо за співпрацю!

З повагою,
Михайло Лисиканич

Радник з ​юридичних питань
Тернопільського відокремленого підрозділу
Установи "Центр розвитку місцевого самоврядування"

вул. Олени Кульчицької, 2а, 2-й поверх
Тернопіль, 46001
Україна

М: +380980726671