Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

Як відомо, з 1 квітня 2017 року в Україні діє урядова програма «Доступні ліки», у рамках якої пацієнти за рецептом лікаря можуть отримати безкоштовно або з доплатою лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми. Сьогодні перелік міжнародних непатентованих найменувань препаратів, які включені до програми, затверджено постановою Кабінету Міністрів України. Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я.
Оскільки, до міської ради звертаються жителі з зауваженнями, що міська рада не профінансувала видатки на програму «Доступні ліки», надаємо роз’яснення щодо порядку її фінансування.
Перш за все потрібно зазначити, що програма «Доступні ліки» є державною і її фінансування здійснюється за рахунок Державного бюджету, а не місцевого. Виходячи із цього, міська рада кошти зі свого бюджету на її фінансування не передбачала. У 2019 році у проекті бюджету Уряд передбачив 1 млрд. грн.. для програми «Доступні ліки» зокрема, 250 млн. на регіональну субвенцію і 750 млн. - на забезпечення функціонування програми через НСЗУ. 
Кожна програма з бюджетним фінансуванням на початку року має пройти непростий шлях процедурних дій. В рамках програми «Доступні ліки» ця процедура виглядає так: облрада, ухвалюючи регіональний бюджет, має розподілити кошти по районах, беручи до уваги поширеність захворювань. Тоді, місцева влада, має направити кошти до кінцевих розпорядників - закладів охорони здоров’я, які, в свою чергу, мають укласти угоди з аптеками. За умови, що всі ці дії виконані - програма працюватиме. 
Оскільки, дана програма є державною, усі процедурні питання виконуються органами виконавчої влади. Разом з тим, варто зазначити, що за інформацією керівництва управління охорони здоров’я облдержадміністрації, кошти з державного бюджету для забезпечення лікарськими препаратами мешканців Борщівського району виділені. 
Враховуючи вищенаведену інформацію, у разі отримання відмови у відділеннях аптек щодо отримання безкоштовних або з доплатою лікарських засобів, рекомендуємо жителям громади звертатись до Борщівської районної державної адміністрації та Борщівської районної ради з питаннями щодо забезпечення лікарськими препаратами в рамках дії програми «Доступні ліки».