Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

30 вересня 2018 року, відбулося свято села Верхняківці Борщівської ОТГ.
Давно в селі такого не відбувалося. Прекрасний відремонтований сільський клуб ледве помістив усіх охочих поділити радість цього свята. Сюди завітали не тільки усі бажаючі, а й гості та запрошені старости сусідніх сіл.
Головною родзинкою свята стало частування від жителів. Ґаздині села представляли свою майстерність у приготуванні частувань для жителів та гостей села. Вареники, пампушки, деруни, картопля, м’ясні вироби, борщ, грибна та рибна юшка, налисники, тістечка, пляцки угинали святкові столи. І звичайно цікавими та оригінальними були презентації «Гостинних наметів», різнобарв’я вишиванок та квітів, старовинні приладдя для повсякденного вжитку, гармонували та створювали враження, ніби ми знаходимось у старовинних українських хатах. Варто відзначити, що учасники дійства були одягнуті у вишиті сорочки, частували і запрошували гостей, влаштовували музичний супровід.
Розпочався святковий концерт у переповненому, красивому, модерному, відремонтованому залі для глядачів молитвою духовних наставників отців Руслана та Михайла, виступом хорового колективу, пісні «У молитві
схиляюсь» у виконанні отця Михайла та пісенного виступу в.о. старости села Любові Мицик «Я запрошую вас, друзі, на гостину». З вітальним словом і врученням подарунків виступили міський голова Іван Кобилянський, депутати міської ради Роман та Андрій Сельські, в.о. старости села Любов Мицик.
Іван Іванович привітав присутніх та подякував громаді за наполегливу працю, турботу та підтримку заради процвітання рідного села. «Цьогорічне свято для жителів Верхняківець є особливим, оскільки з’явилася гана нагода святкувати та збиратися мешканцям села у відремонтованому та осучасненому закладі культури де нова підлога, сцена, освітлення, одяг сцени, крісла – все витримано в приємній кольоровій гаммі, тут затишно, просторо і світло. І хочеться сподіватися, що такий прекрасний зал завжди буде наповнений українською піснею, словом і танцем. Нехай тут завжди вирує творче життя, щоб люди, які своєю творчістю і невтомною жагою примножують культурну скарбницю нашої держави - були здоровими і щасливими». Крім того, Іван Кобилянський зазначив, що загалом міською радою вживається низка заходів для розвитку кожного з населених пунктів нашої громади. На розвиток села с.Верхняківці з місцевого бюджету виділені кошти та проведені роботи з ремонту доріг комунальної власності, проведення вуличного освітлення, проведення ремонтних робіт приміщення садку та ін. загалом витрати сягають поверх 1,5 млн.грн.
Також до присутніх звернулася Любов Мицик, яка вітали усіх мешканців рідного села від малого до великого, бажала усім здоров’я, наснаги, добробуту та процвітання. Також від імені громади вручила депутату міської ради Роману Сельському подяку за вагому допомогу у розвитку села.
Депутат міської ради Роман Сельський, у своєму виступі зазначив, «Надзвичайно приємним є те, що у селі живуть такі дружні та працьовиті люди. Щоразу коли виникає необхідність об’єднатися та працювати заради нашого села, ми знаходимо час, можливість та бажання. Дбаємо, розбудовуємо та спільно розв'язуємо всі проблеми. Ну і святкуємо разом, як велика дружня родина.»
За доброю традицією, керівники вручили грошові подарунки, людям які заслуговують особливої поваги та подяки, це воїни учасники АТО. В селі Верхняківці їх четверо це Богдан Юрків, Іван Сімчук, Віктор Гнатишин, Андрій Солтис. Крім того, грошові подарунки вручені кращим працівникам аграрного підприємства, які є жителями села.
Цікавим та пізнавальним для гостей свята став продемонстрований історичний екскурс про історію жителів села Верхняківців, який презентований вчителькою української мови та літератури Надією Валігродською.
Веселий настрій усім присутнім задавала концертна програма творчих аматорських колективів. У концертному виступі взяли участь від найстаршого до найменшого жителя села. Молодіжний ансамбль дівчат і хлопців, вокальний дитячий ансамбль та цікаві танцювальні колективи школи-сад, вокальний жіночий ансамбль, квартет, хоровий колектив, солісти-вокалісти, віртуози інструментальної музики Зеновій та Любов Назаревичі, майстри художнього слова, котрі до сліз читали поезію про воїнів АТО та їхніх матерів. Під орудою Ірини Петрик, Ольги Журавінської, Валентини Миронюк, Галини Святої, Лілії Боднар-Яремій, Петра Гнатіва, Ольги Мицик, акомпаніатора Андрія Гудими.
На святі були й відомі артисти : народний аматорський гурт Тернопільщини «Настасівські музики», дарували свою жартівливу музику до опівночі.А ще окрасою концертного виступу були молоді співаки із Борщева: Інна Ониськів, Людмила Коновальчук, Наталія Морозко, Владислав Боднарчук. Ведучі свята : Ірина Петрик та Владислав Бодз.