Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

180

Відбулась зустріч представників міської ради, райдержадміністрації та районної ради з працівниками Борщівської районної центральної комунальної лікарні. Головною темою зустрічі стало обговорення рішення про можливість передання установи та майна Борщівської ЦРКЛ у комунальну власність ОТГ.
На початку обговорення виступив головний лікар Олег Прокопович, який ознайомив присутніх із рішенням, що 25 серпня прийнято районною радою щодо установи. В цьому рішенні йдеться про звернення районної ради до міської ради щодо можливості зміни засновника установи. З цього питання заслухано голову райдержадміністрації Людмилу Юзьків, яка повідомила, що фінансування видатків на утримання цієї установи здійснюється з державного бюджету за рахунок медичної субвенції, розрахунок розмірів фінансування залежить від кількості наявного населення, субвенція котра надходить до району розподіляється також у відповідності до даного розрахунку, між ОТГ району. Тому, щоб забезпечити утримання даної структури, виникає необхідність співфінансування лікарні усіма ОТГ та районним бюджетом. Також зазначила, що станом на сьогоднішній день штатний розпис Борщівської ЦРКЛ не приведено у відповідність. 
Оскільки Мельнице – Подільська та Скала – Подільська ОТГ не передають кошти на утримання вторинної ланки то забезпечити повноцінне фінансування з районного бюджету немає змоги. Крім того, були наведені суми, заборгованості по установі (заробітня плата та енергоносії). Підсумовуючи сказане, голова райдержадміністрації, наголосила, що крок щодо передачі установи здійснений з її ініціативи, та наголосила, що у разі якщо міська рада відмовиться приймати до себе на утримання Борщівську ЦРКЛ, то виникне необхідність здійснити перереєстрацію установи в інший населений пункт району, щоб за рахунок податків, які сплачуються із заробітніх плат працівників знайти можливість додатково дофінансовувати різницю, котрої на сьогоднішній день не вистачає. 
Про проведення перемовин із головами та депутатськими корпусами Мельнице – Подільської та Скала – Подільської об’єднаних громад щодо співфінансування Борщівської ЦРКЛ не йшлося.
У свою чергу, міський голова Іван Кобилянський, зазначив, що процес децентралізації ще не завершився ні в районі, ні в Україні зокрема, такі дії, які сьогодні вживаються владою району є неефективними та нераціональними. Передаючи установу Борщівську ЦРКЛ до відання Борщівської міської ради, ми розпочинаємо руйнування вторинної ланки медицини у нашім районі. Попередньо обговоривши це питання із керівництвом управління охорони здоров’я ОДА, встановлено, що на сьогодні, такі дії щодо ЦРКЛ не можуть вживатися, це складний процес який веде за собою втрату статусу, скорочення посад та проблеми щодо обслуговування населення решти району. Крім того, міський голова навів цифри, які передбачені в бюджеті на 2019 рік щодо фінансування медичної галузі району, також зазначив, що Борщівська міська рада в особах депутатів та членів виконавчого комітету й надалі мають на меті допомагати Борщівській ЦРКЛ в частині закупівлі нового обладнання, погашення заборгованостей та інше, але виступають проти вжиття заходів, які можуть привести до руйнування цієї установи.
Також з цього питання виступив секретар міської ради Володимир Чугаєвський, який підтримав позицію, висловлену міським головою і зазначив, що міською радою в повному обсязі фінансується і первинна і вторинна ланка районної медицини, крім цього Борщівська громада дбає про збереження обох ланок та подальший розвиток. Відзначив, що на сьогодні актуальним питанням залишається створення госпітальних округів, тому всупереч сьогоднішні позиції райдержадміністрації та райради нам потрібно боротися за збереження установи та їх розвиток. 
Іван Міська, начальник відділу юридичного забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами та ЦЗ міської ради, інформував про можливі наслідки передачі установи до віддання міської ради та навів ряд альтернативних можливостей вирішення питання над яким повинні працювати керівники установи та власники майна.
Крім того, свою позицію висловили депутат районної ради Орест Ярема та працівники Борщівської ЦРКЛ.