Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

Шановні жителі міста!

Щорічно з настанням осені збільшується чисельність безпритульних собак на території міста. Кажуть - собака друг людини, але насправді ця любов зі сторони власників є недовготривалою та не взаємною. Отже, виходить так, що жителі міста заводять собі домашніх улюбленців, тривалий час утримують їх, а коли тварини вже не потрібні їх просто викидають на вулицю, де вони стають справжньою проблемою для органів місцевого самоврядування.

Міська чи сільська рада не має повноважень займатись виловом безпритульних тварин. Згідно з чинним законодавством цим можуть займатись тільки пункти вилову. На території міської ради відсутній пункт вилову та притулок для безпритульних тварин, а відповідно немає місця для їхнього утримання.

Законодавством України забороняється знищення тварин (собак, котів або інших, ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження»).

Міською радою вивчалось питання щодо залучення спеціалізованих організацій та можливість укладання угоди про співпрацю з притулками для тварин з сусідніх областей. За вилов та стерилізацію однієї собаки, спійманої в місті, необхідно заплатити 300-400 грн, але дана тварина після стерилізації протягом 10 календарних днів повертається притулком в населений пункт, де вона була спіймана. Таким чином за умови відповідного фінансування згадана проблема вирішується частково.

Слід зазначити, що дія Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» поширюється на юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги зі штучного осіменіння та організовують виставки тварин та є обов'язковою до виконання.

Повідомляємо, що за порушення Правил утримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах громадяни і службові особи (керівники підприємств, установ і організацій), які є власниками собак, котів або хижих тварин, несуть відповідальність у встановленому порядку.

Хочемо звернутись до жителів населених пунктів Борщівської об’єднаної територіальної громади з проханням повідомляти міську раду про випадки порушення Правил утримання собак, котів і хижих тварин (ст. 154 КУпАП) та залишення домашніх тварин на території населених пунктів, для притягнення згаданих осіб до адміністративної відповідальності.

Є випадки, коли власники тварин приїжджаючи в Борщів на базар привозять з собою домашніх улюбленців та назавжди залишають їх.

Давайте разом подбаємо про безпеку нашого міста!

 

Відділ архітектури, містобудування
та ЖКГ Борщівської міської ради.