Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

За заслуги перед містом і громадаю з 2006 року започатковано присвоєння звання
Почесного громадянина міста Борщева

 

1794797 1382205952069733 3164390373724501380 n ГОЦКО Григорій Васильович

Звання Почесного громадянина міста Борщева було присвоєне Григорію Васильовичу рішенням сесії міської ради від 22 серпня 2017 року за вагомий особистий внесок у становлення державності, активну громадську позицію
Григорій Васильович народився 14 серпня 1955 року в селі Монастирок Борщівського району. Закінчив Тернебовленське вище училище культури за спеціальність керівник хорового колективу. ГОЦКО Григорій Васильович композитор, музикант, автор альбомів «Я починаю з рідної землі» і «Піснею освячена сорочка», організатор та засновник свята «Брщ’їв» в рамках Всеукраїнського фестивалю «Борщівська вишиванка», активний громадський діяч


Андрійчук Петро Олександрович АНДРІЙЧУК Петро Олександрович
Український диригент, композитор. Член Національної Всеукраїнської музичної спілки (1998), Національної ліги українських композиторів(1999р.), Заслужений працівник культури України(1992р.), кавалер ордена ''За заслуги'' ІІІ ступеня (2003),професор Київського національного університету культури і мистецтв.
Народився 17 січня 1958 року в місті Борщеві. Закінчив вісім класів місцевої загальноосвітньої школи №1. Згодом було навчання в Тернопільському музичному училищі та Київській консерваторії.
З 1979 року працює концертмейстером, а з 1992-го – художнім керівником, головним диригентом народного ансамблю пісні й танцю України «Дарничанка». З 1989 року викладає у Київському національному університеті культури і мистецтв.
Гастролював у країнах СНД, Польщі, Румунії, Югославії, Чехії, Словаччині, Великій Британії, Франції.
Автор обробок і аранжувань українських народних пісень для хору та вокальних ансамблів, пісень на слова країнських поетів, музичний редактор збірки пісень « Дорога до мами»(2002р.), голова журі багатьох музично-мистецьких конкурсів.
Звання Почесного громадянина міста було присвоєно йому за вагомий внесок в розвиток українського аціонального мистецтва, збереження і примноження української пісенної спадщини, популяризацію кращих зразків, звичаїв та обрядів нашого краю та за повагу до борщів'ян.


18 03 1016 17 ПОЛОВИНКО Іван Кузьмич
Доцент кафедри менеджменту і права Тернопільського Національного економічного університету, кандидат економічних наук, заслужений викладач Національного Аграрного університету(м. Київ).
Народився у селищі Зідьки Зміївського району Харківської області. Закінчив зооветеринарний факультет Ліпковатовського сільськогосподарського технікуму, факультет електрифікації Київської сільськогосподарської Академії.
Трудову діяльність розпочав секретарем комітету комсомолу в колгоспі Ордена Леніна «Перемога» (с.Більче-Золоте).
З 1985 по 1988 роки обіймав посаду першого секретаря Борщівського райкому партії.
Звання Почесного громадянина міста Борщева було присвоєно йому за вагомий внесок у розбудову міста та формування його історико-культурного центру, організацію будівництва парку культури та
відпочинку „Замковий ліс” та капітального ремонту „Народного Дому”.


Guska КОСТІВ-ГУСКА Ганна Михайлівна
Звання Почесного громадянина міста Борщева було присвоєне Ганні Михайлівні рішенням сесії міської ради від 18 квітня 2007 року за невтомну творчу працю, за яскраву і самобутню творчу індивідуальність, за оспівування України й Надзбручанського краю, внесення вагомого слова у рясний вінок української поезії та з нагоди 35-ліття творчої діяльності.
Поетеса народилася 25 квітня 1947 року в селі Бабинці Борщівського району. Закінчила Тернопільський медінститут.
Ганна Костів – Гуска – лауреат літературних премій ім. Братів Лепких, «Благовіст», міжнародної премії ім. І. Кошелівця (Німеччина), також поетеса є автором тринадцяти поетичних збірок та книжки ліричних пісень «Жоржиновий вогонь». Була депутатом Тернопільської обласної ради ІІІ і ІV скликань, нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.


patrСвятійший Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ

Рішенням сесії Борщівської міської ради від 8 жовтня 2009 року, в честь високої поваги Святійшого отця до громади міста та за сподвижницьку працю над розбудовою Помісної Православної Церкви в Україні, звання Почесного громадянина міста Борщева присвоєно Предстоятелю Української Православної Церкви – Святійшому Філарету. Таке рішення депутати вирішили приурочити до першого візиту Філарета в наше місто.
Святійший Патріарх Київський і Всієї Руси-України Філарет (в миру Михайло Антонович Денисенко) народився 23 січня 1929 року в селі Благодатному на Донеччині.
Закінчив Одеську духовну семінарію, згодом – Московську духовну академію. Нагороджений орденом Ярослава Мудрого V, IV, III, II, I ступенів, Орденом Свободи.


88Посол королівства Норвегії в Україні п.Олав Берстад

Посол королівства Норвегії в Україні п.Олав Берстад проявив добру волю та бажання допомогти Борщівській міській раді, яка одна із перших в Україні здійснює практичні заходи по вирощуванню альтернативних видів палива та переводу котелень на енергоощадні технології.
У 2009 році п.Олав Берстад відвідав м.Борщів, ознайомився з історією „Народного Дому” та дитячим садком „Лісова казка”, на який виділив 100тис.грн. для встанволення електричних котлів, які будуть працювати паралельно з котлом на біопаливі.
Посол виявив бажання надалі співпрацювати з Борщівською міською радою.
19 серпня 2010 року рішенням сесії міської ради за заслуги перед містом йому присвоєно звання „Почесний громадянин міста Борщева”.


1610947 1016665418378624 9053365056151118625 n Руслана Лижичко
За подвиг, силу волі, великий патріотизм на головному Майдані країни, за голос, який розбудив всіх від Києва до Міста Борщева і пробудив у громадян приспаний дух волі 24 грудня 2013р. рішенням сесії міської ради присвоєно звання „Почесний громадянин міста Борщева”