Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

20 травня 2018 року відбулися заходи з нагоди вшанування пам'яті жертв політичних репресій та українських героїв.
Участь в яких взяли заступник міського голови Андрій Чокан, голова райдержадміністрації Людмила Юзьків, заступник голови райради Андрій Русенко, працівники бюджетних організацій і установ, громадськість міста. 
На заході вшанували пам`ять мільйонів репресованих, закатованих та фізично знищених, безневинно засуджених, але незламних «в`язнів сумління». Тих, хто не злякався тоталітарної системи і повстав проти неї, тих, хто був сильний духом і лишається взірцем для наслідування новому поколінню. Отець Богдан Боднар провів поминальне богослужіння за жертвами репресій. 
Перед присутніми виступили голова райдержадміністрації Людмила Юзьків, заступник голови райради Андрій Русенко, заступник міського голови Андрій Чокан, представники громадських організацій  Микола Горбаль, Петро Довгошия та Галина Свідінська. 
Присутні вшанували жертв політичних репресій хвилиною мовчання, поклали квіти до пам’ятного знаку і запалили свічки пам'яті.
 
 Шановні співвітчизники!
 
Сьогодні  Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій. У цей день ми  згадуємо тих наших співвітчизників, чия доля була переламана більшовицьким режимом, хто був знищений на рідній землі, кому випали нелегкі випробування у таборах  і тюрмах Сибіру.
Ми прагнемо, щоб ніхто й ніколи не забув катастрофи, яку пережив наш народ у ХХ столітті.
Гірка пам’ять нашого народу має бути збережена, збережена заради історичної справедливості. Наша держава засуджує будь-які прояви агресії. Український народ ціною життя тисяч патріотів сьогодні відстоює шанс на своє мирне майбутнє і майбутнє Європи, і тому солідарний з усіма народами, які постраждали і продовжують зазнавати страждань від тоталітарних режимів, зокрема кремлівського.
Сьогодні на загарбаних Росією українських територіях запанували репресії проти українців, кримських татар, усіх, хто вважає Україну своєю Вітчизно. Багато людей пропали безвісти. Піддаються фізичним і моральним тортурам  захоплені бойовиками українські військовослужбовці, добровольці, волонтери.
Наше з вами завдання – зберегти для майбутніх поколінь історію Української держави, не забути прикладів героїчної визвольної боротьби та її учасників, вистояти проти нинішньої агресії, відстояти територіальну цілісність держави.
Українці впродовж своєї героїчної історії долали багато важких випробувань. Та народ наш залишався нескореним.
Схилімо ж голови і помолімося за вічний спокій тих, хто загинув унаслідок політичних репресій, а також за визволення та повернення додому сучасних в’язнів.
Впевнений, що й сьогодні ми вийдемо переможцями!  
Вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим героям!
Слава Україні! 
 
З повагою,
міський голова      Іван Кобилянський

Оголошення 26-27 травня в м.Тернополі відбудеться перший регіональний фестиваль "Медове Тернопілля"

180520182

 
18 травня 2018 року в актовому залі Будинку дитячої творчості відбулося позачергове засідання виконавчого комітету міської ради. На засідання був запрошений начальник служби у справах дітей Борщівської райдержадміністрації  Орест Скорохід.
Члени виконавчого комітету обговорили питання порядку денного:
1. Про постановку на квартирний облік Стриєк Л.І.
2. Про укладання договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури м.Борщева з Пікуль Г.М.
3. Про звільнення  від батьківської плати в закладах дошкільної освіти громадян об’єднаної територіальної громади.
4. Про звільнення від плати за харчування пільгових категорій 
здобувачів освіти у закладах загальної середньої освіти об’єднаної 
територіальної громади.
5. Про здійснення виїзної торгівлі під час святкування Дня захисту дітей.
Всі питання порядку денного були розглянуті та  прийняті позитивні рішення.

Згідно розпорядження міського голови від 08.05.2017 №95 «Про скликання шістнадцятої сесії міської ради 17 травня 2018 року у актовому залі Борщівської школи мистецтв відбулось засідання шістнадцятої сесії міської ради, участь в роботі якого взяли 22 депутати міської ради.

Присутніми на засіданні були депутати Тернопільської обласної ради Андрій Ратушняк, Олег Сиротюк, Володимир Бобко та Василь Чашка, заступник голови районної ради Андрій Русенко, депутати районної ради Михайло Герасимів, Орест Ярема, Тетяна Іванюк, Андрій Данилевич, Роман Мороз, голова та представники ГО ветеранів АТО Богдан Ткач та Андрій Греськів, волонтер Світлана Соррентіно, представники громадськості Борщівської ОТГ.

На початку присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять померлих на Сході країни учасників АТО та волонтерів, пізніше міський голова Іван Кобилянський привітав присутніх з християнським святом Вознесіння Господнього та з Днем вишиванки, який сьогодні святкують не лише в Україні, а і за межами держави.

На порядок денний винесено 31 питання. За пропозиціями депутатів внесено ряд змін та доповнень:

  • Про звернення Борщівської міської ради до Верховної ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень;
  • Про внесення змін до Програми одноразової адресної матеріальної допомоги мешканцям Борщівської ОТГ на 2017-2020 р.р.;
  • Про внесення змін до Генерального плану міста Борщева при розробці нового Генерального плану міста Борщева;
  • Про розробку Положення про порядок встановлення земельного сервітуту під розміщення тимчасових споруд на території Борщівської ОТГ;
  • Про скасування рішення виконавчого комітету Борщівської міської ради від 05.10.2017 №292 та рішення виконавчого комітету Борщівської міської ради від 12.12.2017 №342.

Зміни в цілому проголосовані одноголосно.

Насамперед присутні заслухали звіти заступників міського голови Богдана Прокопишина, Олега Малинника та Андрія Чокана про стан діяльності галузей, що є у їхньому безпосередньому підпорядкуванні. Також про діяльність КП «Борщівська ЖЕД №1» інформувала начальник Ольга Біль.

Начальник фінансового відділу міської ради Тетяна Мельник інформувала присутніх стосовно питань про:

- затвердження звіту про виконання міського бюджету за І-ий квартал 2018 року;

- витрачання коштів резервного фонду міського бюджету за І-ий квартал 2018 року;

- внесення змін до міського бюджету на 2018 рік.

- передачу коштів іншої субвенції з місцевого бюджету у вигляді міжбюджетного трансферту.

- затвердження Переліку проектів, видатки на які здійснюватимуться за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2018 році в Борщівській об’єднаній територіальній громаді.

В свою чергу, депутат Володимир Дуплавий зазначив, що рішення комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку з вище зазначених питань були позитивні.

Головою постійної депутатської комісії з питань прав людини, законності, депутатської  діяльності, етики Олегом Крочаком було інформовано присутніх про питання затвердження положень про окремі структурні підрозділи виконавчого комітету та інші виконавчі органи міської ради. Повідомлено, що дані положення схвалено виконавчим комітетом та відповідною депутатською комісією.

Головний спеціаліст загального відділу виконавчого комітету міської ради Любов Ткаченко інформувала присутніх про необхідність затвердження вимог та форм актів обстежень житлових умов заявників та надання депутатам, старостам сіл, або особам, які виконують їх обов’язки, повноважень для складання відповідних документів. Також йшлося про порядок видачі довідок виконавчим комітетом Борщівської міської ради.

Начальник відділу бухгалтерського обліку, звітності виконавчого комітету міської ради Галина Драпак довела до відома присутніх питання про списання з балансу Борщівської міської ради та передачу основних засобів та матеріальних цінностей. Дане питання розглянуте на профільній депутатські комісії та схвалене.

Начальник відділу юридичного забезпечення взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту Іван Міська інформував присутніх про затвердження Договорів про співробітництво (партнерство) з ТОВ "ЕЛАГРІ-БОРЩІВ та ТОВ "ПІ ЕН ЕЙЧ ЕНЕРДЖІ".

Також розглянуто питання про затвердження Положення про сектор економічного розвитку та інвестиційної діяльності Борщівської міської ради.

Крім того йшлося про затвердження механізму організації виконання покарань та адміністративних стягнень у видів громадських і суспільно корисних робіт на території Борщівської міської об'єднаної територіальної громади.

Обговорені питання про продовження строку дії договорів оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності Борщівської міської об’єднаної територіальної громади та надання дозволу на розроблення детального плану території для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Секретар міської ради, інформував про питання щодо відзначення 100-річчя Чортківської офензиви, прийняте рішення профільної комісії, та озвучив доповнення комісії щодо відзначення даної дати і на території Борщівської ОТГ.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Андрій Чокан довів до відома присутніх інформацію щодо внесення змін до Програми одноразової адресної матеріальної допомоги мешканцям Борщівської ОТГ на 2017-2020 р.р.

З решти питань, що вносились додатково на розгляд сесії доповідала депутат міської ради Христина Яворська.

За результатами обговорення питань про звернення Борщівської міської ради до Верховної ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень; внесення змін до Генерального плану міста Борщева при розробці нового Генерального плану міста Борщева; розробку Положення про порядок встановлення земельного сервітуту під розміщення тимчасових споруд на території Борщівської ОТГ ухвалені позитивні рішення. Участь у обговорені взяли депутати обласної ради, районної ради, міської ради, працівники міської ради та представники громадськості.

А також Христина Яворська внесла пропозиції щодо скасування рішення виконавчого комітету Борщівської міської ради від 05.10.2017 №292 та рішення виконавчого комітету Борщівської міської ради від 12.12.2017 №342, яке за результатами голосування не прийнято.

Блок земельних питань не вдалося розглянути в повному обсязі, у зв’язку із відсутністю кворуму.

Підчас засідання сесії депутатами було висловлено ряд пропозицій зокрема:

  • про заслуховування заступників міського голови стосовно проведеної роботи їхніми безпосередньо підпорядкованими структурними підрозділами у міжсесійний період;
  • висвітлити на офіційному Веб-сайті пріоритетність переліку ремонтних робіт дорожнього покриття вулиць громади;
  • створити робочі групи з обстеження стану благоустрою населених пунктів, з врахуванням включення до складу депутатів міської ради, які обрані у відповідних округах;
  • провести моніторинг сплати пайової участі на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури підприємствами, які ведуть господарську діяльність на території Борщівської ОТГ;
  • забезпечити створення комп’ютерних класів у загальноосвітніх закладах громади.

З результатами поіменного голосування можна ознайомитись на офіційному Веб-сайті міської ради за посиланням http://borschivrada.gov.ua/2016-02-28-22-01-56/rezultaty-poimennoho-holosuvannia.html

 

 

Дочірні категорії