Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

 

Znimok ekrana 2016 11 07 o 10.35.49 dp 731x1030Шановні жителі Борщівської громади, звертаємось до Вас з приводу запровадження роздільного збирання твердих побутових відходів (ТПВ) на вимогу Закону України «Про відходи» у населених пунктах України.

Інформуємо, що згідно даного Закону з 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання та захоронення.

Тверді побутові відходи (надалі – ТПВ) утворюються у процесі життєдіяльності людини (харчові відходи, макулатура, скло, метали, полімерні матеріали тощо) і утворюються у жилих будинках, соціальних закладах, культурних, побутових, громадських, навчальних, лікувальних, торговельних та інших. Особливістю ТПВ є те, що вони є змішаними, тобто сумішшю компонентів. Поділ на окремі складові частини компонентів ТПВ називається морфологічним складом. Змішування ТПВ відбувається на стадії їх утворення, зберігання, перевезення та захоронення. Це призводить до утворення шкідливих хімічних сполук, що забруднюють атмосферне повітря та грунтові води. Протягом останнього десятиріччя в Україні продовжується утворення відходів, не є винятком і Борщівська  об’єднана територіальна громада (надалі – Борщівська ОТГ). Розрив між  накопиченням відходів і заходами, спрямованими на запобігання їх утворенню, розширення утилізації, знешкодження та видалення, загрожує не тільки поглибленням екологічної кризи, а й загостренням соціальної ситуації в цілому.

Борщівською міською радою розроблена «місцева Програма поводження з твердими побутовими відходами на території Борщівської об’єднаної територіальної громади на 2017-2020 рр.». Дана програма затверджена рішенням сесії Борщівської міської ради від 20 листопада 2017 № 516. Програма спрямована на поліпшення стану благоустрою Борщівської ОТГ (її населених пунктів), охорони навколишнього природного середовища, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, створення умов для залучення коштів бюджетів усіх рівнів, інвестиційних та кредитних ресурсів. Метою розроблення та реалізації Програми є зменшення впливу ТПВ на довкілля, покращення санітарного стану громади та покращення умов проживання мешканців.

Інформуємо, що програмою передбачено виготовлення та встановлення 100 сміттєвих контейнерів для пластику та 12 контейнерів для скла. Програма охопить всі населені пункти, котрі входять до складу нашої ОТГ. Пропонується встановлення контейнерів для роздільного збирання твердих побутових відходів на вулицях громади та на території шкіл і дошкільних навчальних закладів. Контейнери для пластику будуть пофарбовані в типовий жовтий колір. Після збору пластикові відходи будуть пресуватись на пункті тимчасового зберігання та реалізовуватись на пункти прийому вторинної сировини для подальшої переробки.

За рахунок реалізації Програми ми зможемо вирішити цілий ряд проблемних питань, а саме :

- захист та збереження довкілля – покращимо екологічну ситуацію на території ОТГ за рахунок зменшення впливу шкідливих речовин які утворюються у навколишньому середовищі в результаті горіння та розпаду пластику (період розпадання 300 років);

- протипожежний захист – зменшимо кількість горючих речовин на міському сміттєзвалищі;

- продовжимо термін експлуатації місцевого сміттєзвалища – за рахунок зменшення потрапляння ТПВ на його територію;

- економічний ефект – за рахунок реалізації відсортованих ТПВ зменшимо навантаження на міський бюджет та частково забезпечимо комунальні підприємства оборотними коштами, котрі вони можуть використати  для своєї діяльності;

- благоустрій – за рахунок втілення програми замітно покращиться стан придорожніх смуг, прибудинкових територій та вулиць громади;

- свідомість населення – покращення рівня культури жителів в сфері поводження з ТПВ.

Відділ архітектури, містобудування та ЖКГ Борщівської міської ради.