Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

1 вересня міський голова Іван Кобилянський та начальник відділу освіти міської ради Галина Кашуба взяли участь у відкритті меморіальної дошки відомому у Борщівському краї меценату, колишньому Почесному консулу України в Познані (Республіка Польща) Лукашу Горовському (1949 р. – 2011 р.), яка встановлена на Циганській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів ім. Івана Франка. Лукаш Горовський зробив вагомий внесок у розвиток міжрегіонального співробітництва між Україною та Польщею, активізацію контактів обох країн у торговельно-економічній та інвестиційній сферах, галузі культури, освіти, медицини, захищав права громадян України.

Як благодійник, надавав матеріальну допомогу освітнім, медичним закладам Тернопільщини, сприяв відновленню у згаданому регіоні храмів УГКЦ та РКЦ, забезпечував навчання, лікування та відпочинок на території Польщі українських дітей з малозабезпечених сімей. Був засновником та багаторічним фундатором товариства «Польща-Україна» і фестивалю культури «Українська весна у Познані». За вищезгадану діяльність Указом Президента України у 2008 р. був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, а мешканці с. Цигани створили у сільській школі музей його пам’яті.

Проект реалізований під патронатом Представництва МЗС України у Львові та Почесного консульства України в Познані, а також за підтримки Борщівської міської ради.

На урочисте відкриття в село Цигани прибули: почесний консул України в м. Познань, голова культурно-суспільного товариства Україна – Польща, син Лукаша Горовського – Вітольд Горовський, керівник представництва Міністерства закордонних справ України у Львові – Вячеслав Войнаровський, представники української громади в місті Познань – Анна та Ігор Хранюки, журналістка радіо «Свобода» Галина Терещук, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Ганна Зварич та голова Борщівської районної державної адміністрації Людмила Юзьків, заступник керівника виконавчого комітету Борщівської районної ради Павло Андрушків.